Müdahale için gittiği olayda vurulan polis memuru hayatını kaybetti

Müdahale için gittiği olayda vurulan polis memuru hayatını kaybetti
Kayseri’de 13 Ağustos günü Eski Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir kahvehanede A.T. ve M.T. kardeşler ile husumetlileri Mehmet C. ve Mustafa C. kardeşler arasında silahlı kavga çıkmıştı. Kavgada Mustafa C. ile ihbar üzerine olay yerine gelen polis memuru Murat Akpınar yaralandı. Yaralanan polis memuru yaşam mücadelesini kaybetti.

Olay, 13 Ağustos günü saat 19.00 civarı Kocasinan ilçesi Sanayi Mahallesi’nde (Eski Sanayi) meydana geldi. İddiaya göre A.T. ve M.T. kardeşler Mehmet C. ile Mustafa C. kardeşlerin bulunduğu kahvehaneye geldi. İki grup arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü.
İhbar üzerine kahvehane gelen polis memuru Murat Akpınar silahlı kavganın arasında kalırken A.T.’nin kullandığı av tüfeğinden çıkan saçmalarla yaralandı. A.T. kısa sürede yakalanırken olay yerinden kaçan M.T.’nin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.

Yaralılardan Mustafa C. ile polis memuru Murat Akpınar, olay yerine çağırılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı. 1 ayı aşkın süredir yaşam mücadelesi veren polis memuru Murat Akpınar, hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
GÖNDER
×