Muafiyet kararı sürücü kurslarını sevindirdi

Muafiyet kararı sürücü kurslarını sevindirdi
Direksiyon sınavlarına girecek kişilerin, hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması, sürücü kurslarını sevindirdi.

İçişleri Bakanlığı’nın zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve sınavlara girecek kursiyerlerin hafa sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutması, Kayseri’de sürücü kurslarını sevindirdi. Sürücü kursu sahibi Nuh 1.5 aydır sınavların yapılmadığını ve sürücü adaylarının mağduriyet yaşadıklarını söyledi.
Adayların muaf tutulmalarından sonra bu mağduriyetin sona ereceğini kaydeden Çelik, “Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları bizi olumsuz etkiledi. Yazılı sınavlara adaylarımız girebiliyordu ve uygulamalı direksiyon eğitimlerimize de katılabiliyorlardı. Kısıtlamadan dolayı direksiyon sınavlarına giremiyorlardı. Bakanlık nezdinde de Sürücü Kursları Konfederasyonu olarak ve sendika olarak girişimde bulunuldu. Bu girişimlerimizin sonucunda da bağlı olduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı’nın da onayını alarak hafta sonlarında direksiyon sınavlarını yapma izni verildi. Türkiye genelinde direksiyon sınavına girecek yaklaşık 300 bin aday vardı ve yığılma olmuştu. Bu adaylarımız da mağduriyet yaşıyorlardı. Bu adaylarımızın birçoğu üniversite öğrencisi veya iş bulmak için ehliyete ihtiyacı olan adaylardı. İnşallah bu mağduriyet bundan sonra giderilecek” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Dünyanın beklediği Kaşıkçı cinayeti raporu yayınlandı Hocalı Şehitleri Talas’ta anıldı Vergisini ödemek isteyen hafta sonu kısıtlamadan muaf olacak Yaşlı teyzenin parasını bulan duyarlı vatandaş parayı teslim etti 'İkinci Cemre' suya düştü Bakan Akar: “Teröristlerin en güvenli gördükleri yerde bile inlerini başlarına yıktık" Kazada hayatını kaybeden okul müdürü gözyaşları içinde toprağa verildi Palancıoğlu'ndan Cumhurbaşkanı'nın doğum günü için 'Bayrak' mesajı ile kutlama Kayseri mutfağı Unesco yolunda UYARSİS afetlere karşı uyaracak Vali Günaydın kısıtlamadan muaf olanları uyardı Sinemalar 1 Nisan 2021’e kadar kapalı kalacak Başkan Büyükkılıç'tan, duyarlılık gösteren şoföre ödül Şantiye Şefliği Tam Zamanlı Bir Görevdir, Birden Fazla Şantiyede Yapılamaz! "Bu iftiraları ispatlayamayanlar müfteri ve bir o kadar da şeref yoksunudur" Büyükkılıç, İl Pandemi Kurulu Toplantısı'na katıldı Yassıada mağduriyeti için başvurular başladı “Yerlilik oranımız arttıkça masadaki müzakere gücümüz de artmaktadır” "HDP milletvekillerinin fezlekeleri Meclis’e ulaştı" "Huzurevi pandemiyi huzurlu geçiriyor" Erciyes'te kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı, pistler tatilcilerle doldu Dijital Gösterim Merkezi Son Teknolojiyle vatandaşın hizmetinde Aslantaş Mahalle Muhtarı’ından iddia: "Kadastro çalışmaları hatalı yapıldı" Sarıoğlan’da yine deprem Kayserili muhtarlara 'Temel Afet ve Farkındalık Eğitimi' verildi
×