Reklamı Kapat

Mimarsinan’da ‘baz istasyonları kanser yapıyor’ iddiası

Mimarsinan’da ‘baz istasyonları kanser yapıyor’ iddiası
Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Mimarsinan Mahallesinde ikamet eden Filiz Savur, mahallede bulunan baz istasyonlarının yakın çevresindeki kişileri kanser ederek vefat etmesine sebep olduğunu iddia etti.

Melikgazi ilçesine bağlı Mimarsinan Mahallesi Güneyler, Kayapul’da bulunan baz istasyonlarının yakın çevresini etkilediğini ve kanserden vefat eden dayısının bu sebepten yaşamını yitirdiğini iddia eden Filiz Savur, “Mücadele edemediğimiz bir sorunumuz var ve sesimizi duyuramıyoruz. Mimarsinan Mahallesi Güneyler, Kayapul’da ve yakın çevresinde bulunan verici istasyonlarından rahatsızız. Annem kanser hastası ve dayımı da bu yüzden kanserden kaybettik.

Akrabalarımızdan da vefat edenler var. Bunu bir sosyal sorumluluk olarak görüyorum. Biz yaralandık başka insanlar da yaralanmasın. Biz bu direklerden kurtulmak istiyoruz. En kısa zamanda müdahale edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

‘YETKİLİLERDEN YARDIM TALEP EDİYORUZ’

Filiz Savur, baz istasyonlarının kansere yol açtığını iddia ederek, “Kiracımıza hekim tarafından bu yerleşim yerine uzak bir yerde kalmaları söylenmiş, o da taşındı. Bu kadar evi farklı yere taşımak mümkün değil. İnsanlar bu alıcılardan sonra buraya yerleşmiş olsaydı insanlar hatalı derdik. Ancak burası zaten yerleşim yeriydi ve alıcılar sonradan eklendi. Bu yüzden mağdur olmak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri hafta sonu hava nasıl olacak? İtfaiye ekipleri araç motoruna giren kediyi kurtardı Erciyes Uluslararası Bisiklet Yarışları Yeniden Start Aldı AKADEMİK ODALAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ Büyükkılıç'tan OSB Başkanı Yalçın'a Ziyaret Jeoloji Mühendisi Özdemir: “Olası bir depremde 2008 öncesi binalara dikkat” Özhaseki: “Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemeleri tamamlandı” Otobüs ve minibüslerde yolculara emniyet kemeri zorunluluğu geldi Eczacılar ülke genelinde iş bırakma kararı aldı Şehitlerin kanı yerde kalmadı! 22 terörist öldürüldü Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları Devam Ediyor ERÜ’lü öğrencilerin tasarımı Tarımsal İnsansız Kara Aracı, TEKNOFEST’te finale kaldı Birecik’teki saldırıda yararlanan asker şehit oldu Şehidin evini kurşunlayanlar yakalandı, ifadeleri oldukça ilginç! Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç özel çocukları ve ulu çınarları ziyaret etti Şehidin kanı yerde kalmadı: 13 terörist öldürüldü Şarkıcı Metin Işık kimdir? KAYÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Hudut karakoluna roketli saldırı: 1 asker şehit, 4 asker yaralı Ovit Tüneli ile yıllık 15.5 milyon TL tasarruf sağlandı Dondurmacılar isyanda!.. Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu Başkan Büyükkılıç: "Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım" Şehir merkezinde termometreler 40 dereceyi gösterdi Eski tip ehliyetti olan elini çabuk tutsun!
×