Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir”

Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir”
‘Erdemlerimizle Varız’ temalı konferansta İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulüm hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Bu bir savaş değildir; savaş, iki ordu arasında olur. Bir tarafta tanklar, tüfekler, toplar varken karşıda taş ve sapan var. Bu bir soykırımdır, alçaklıktır. Avrupa da geçmişte 6 milyon Yahudi'yi öldürmekten gelen alçaklıkla şu anki katliama da sesini çıkaramıyor. Birazcık vicdanı olan ve oradaki insanlık dramını gören herkes isyanda, gözlerini kapatan, kulaklarını tıkayanlar da elbet görecekler. Ne yaparlarsa yapsınlar. Hak, er geç batılı yenecektir” dedi.

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ERVA iş birliğiyle düzenlenen ‘Erdemlerimizle Varız’ temalı konferans düzenlendi. Konferansa; Türkiye Büyük Millet Meclisi Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
ERVA Projesi için Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür eden Türkiye Büyük Millet Meclisi Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Her işin başında insanlık gelir, insanlığı da erdem ve fazilet oluşturuyor. Tarihe bakıldığında; her zaman erdemli, faziletli insanlar saygı görmüş ve anılmışlardır. Dolayısıyla bu erdem meselesi, ERVA hareketi gerçekten önemli, bu husus konusunda sayın valimizi tebrik ediyorum. Bu hareketi hem bireysel hem de toplum olarak yaymamız ve içselleştirmemiz gereklidir” dedi.
‘HAK, BATILI YENECEK’
İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulüm hakkında açıklamalarda bulunan Vekil Akar; savaşın iki ordu arasında olduğunu vurgulayarak yaşanan olayın bir soykırım olduğunu niteleyerek, “Bu bir savaş değildir; savaş, iki ordu arasında olur. Bir tarafta tanklar, tüfekler, toplar varken karşıda taş ve sapan var. Bu bir soykırımdır, alçaklıktır. Avrupa da geçmişte 6 milyon yahudiyi öldürmekten gelen alçaklıkla şu anki katliama da sesini çıkaramıyor. Birazcık vicdanı olan ve oradaki insanlık dramını gören herkes isyanda, gözlerini kapatan, kulaklarını tıkayanlar da elbet görecekler. Ne yaparlarsa yapsınlar. Hak, er geç batılı yenecektir” şeklinde konuştu.
ERVE Projesi çatısı altında kurulan spor okulları ve çeşitli çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Gökmen Çiçek, “Büyükşehir Belediyemiz ve Valiliğimiz çatısı altında kurduğumuz 16 ERVA Spor Okulumuz mevcut. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durabilmesi için bu spor okullarını hizmete açtık” dedi ve Türkiye’nin son yıllarda yapmış olduğu sınır dışı harekâtlara değinerek, “Türkiye’nin tüm dünyada, özellikle belli bir coğrafya içerisine sıkıştırıldığı bu dönemde milletimize yönelik büyük bir saldırı vardı. Yapmış olduğumuz harekâtlarla, operasyonlarla ülkemize geçirilmek istenen kelepçeleri kırıp attık” ifadelerini kullandı.
İsrail’in devlet olma anlayışından çıkıp terörizmi benimsercesine hareket ettiğini söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Ülke olarak belli başlı konularda hassasiyetlerimiz var; malumunuz, Filistin’de on binlerce canımız katlediliyor. Devlet olma anlayışından ziyade terörizm anlayışına sahip olan İsrail’i bir kez daha kınıyorum” şeklinde konuştu.
Kayseri’nin birlik, beraberlik ve dayanışmanın sembolü olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’nin güzel insanlarıyla gurur duyuyorum. Millî Mücadele Dönemi’nde Taş Mektebimiz mezun verememiştir, 15 Temmuzda 200 binin üzerinde Kayserili vatandaşımız meydanları doldurarak Cumhuriyetimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmıştır. Kayserimiz, her dönemin zorluklarını omuzlarına alan bir yaklaşım sergilemesinden ötürü minnet duyuyorum” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×