Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi

Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi
Ak Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Kayseri'de yaşanan Suriyeli şahsın kız çocuğuna taciz olaylarına ilişkin TBMM'de bazı milletvekilleri tarafından ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Cıngı, söylenen iddiaların yanlış olduğunu söyleyerek Kayseri Valisi Çiçek ve Kayseri Emniyet Müdürü Aydın'ın çıkan olaylarda doğru politikalar ürettiğinin altını çizdi.

Kayseri'de geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve kent genelinde sorunların yaşanmasına sebep olan Suriyeli bir kişinin Suriyeli kız çocuğunu taciz etmesi olayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de gündemindeydi. Meclis'te bazı vekillerin iddiaları üzerine AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı meclis konuşması gerçekleştirdi. Cıngı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in ve Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ın herkesin cesaret edemeyeceği bir şekilde olayın ardından olşan kalabalığın arasına girdiğini ve doğru politika ürettiklerini söyledi.

Cıngı konuşmasında, " Bir yanlış bilgiyi tashih etmek için buradayım. Sayın Gergerlioğlu, çok doğru tespitlerde bulunduğunu... Solingen’de yanan Türk evleri için biz neler hissediyorsak burada yapılan haksız ve gayriadil uygulamalar için de aynı şeyi hissetmek zorundayız ama objektifliğinize halel gelmesini istemiyorsanız hadisenin tamamına doğru bakmanız lazım. Orada insanlar arasında bir şayia yayıldı ve bazı tahrikçi gruplar “Çocuk Türk çocuğu, ciğeri patlatıldı, öldürüldü, tecavüz edildi.” falan gibi insanları tahrik etmek için bir dedikodu ürettiler. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Emniyet Müdürümüz çıkıp bu çocuğun Suriyeli bir çocuk olduğunu ama Suriyeli dahi olsa çocuk çocuktur, bu suç dünyanın her yerinde aynı sıkıntıyı doğurur ve aynı şekilde cezalandırılmalıdır dediler. Hayır, konuşmalarının tamamını seyredin lütfen, öyle bir şey yok. Hayır ama açıklamanın arka perdesi var. Çıkan yanlış şayiaları düzeltmek için Sayın Valimiz, Sayın Emniyet Müdürümüz bu açıklamayı yapmıştır ama her ikisi de Gökmen Çiçek de Emniyet Müdürü Atanur Aydın da herkesin cesaret edemeyeceği şekilde kalabalıkların arasına girmiş halkı teskin etmek için çok doğru politikalar üretmişlerdir. Lütfen, hadiseyi tek boyutlu olarak inceleyip burada yansıtmayın" diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor”
×