Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda”

Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda”
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TBMM’de yaptığı konuşmada, “Seçim bölgem Kayseri’de taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflarımızın birçok problemi bulunmaktadır. Bu esnaflarımıza; Cumhurbaşkanı tarafından seçim döneminde müjde olarak, taksi, dolmuş, servis, minibüs, otobüs ve midibüs taşımacılığı ile ticari yük taşımacılığında kullandıkları taşıtları aynı cins taşıtlar ile yeniledikleri takdirde ‘ÖTV ödemeyecek’ sözü verilmişti. Ağırlaşan ekonomik koşulların etkisiyle taksici esnafımız 15 yaşını dolduran araçlarını yenileyememektedir. Bu yüzden Cumhurbaşkanının seçim döneminde verdiği söz bir an önce tutulmalıdır” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuştu. Ataş, taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnafların sorunlarına dikkat çekti ve korsan taksicilik yapan göçmenler olduğunu iddia ederek yetkililere çağrıda bulundu. Milletvekili Dursun Ataş, “Seçim bölgem Kayseri’de taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflarımızın birçok problemi bulunmaktadır. Bu esnaflarımıza; Cumhurbaşkanı tarafından seçim döneminde müjde olarak, taksi, dolmuş, servis, minibüs, otobüs ve midibüs taşımacılığı ile ticari yük taşımacılığında kullandıkları taşıtları aynı cins taşıtlar ile yeniledikleri takdirde ‘ÖTV ödemeyecek’ sözü verilmişti. Ağırlaşan ekonomik koşulların etkisiyle taksici esnafımız 15 yaşını dolduran araçlarını yenileyememektedir. Bu yüzden Cumhurbaşkanının seçim döneminde verdiği söz bir an önce tutulmalıdır” şeklinde konuştu.
Diğer yandan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, göçmenlerin korsan taksicilik yaptıklarını da iddia ederek “Kayseri’de yaşayan Suriyeliler, WhatsApp grupları üzerinden korsan taksicilik yapmaktadır. Valilik ve Belediyelerce Bunun önüne geçecek çalışmalar da bir an önce başlatılmalıdır” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×