Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı”

Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı”
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin kuruluş değerlerine ve o ilkelere bağlı milliyetçilerle, yetmişlerde birbirine silah sıkanların bir araya gelerek kurduğu ittifak aslında çok değerliydi ama istenilen sinerji yaratılamadı. Bu 2019’da yaratıldı ama genelde yaratılamadı ve milletin umutlarını 2023’te tüketmiş olduk. Burada bizimde kabahatlerimiz var. Sadece seçmene kabahat bulmamak lazım” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında Bir Haber Ajansı Ankara stüdyosunda Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.

İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan ittifak hakkında açıklamalarda bulunarak, “Genel Başkanımız bir toplantıda, ‘Biz 81 ilde ve 970 küsur ilçede adaylarımız çıkaracağız’ dedi. Bu kararlılığı devamlı gösteriyoruz. Aslında bunun ipuçlarını il kongremizde verdi genel başkanımız. Şu an bütün teşkilatlarımız kararlı. Seçmenlere adaylarımızı sunmaya başladı. Bunun sebebi de şuydu. Amacımız CHP’yi veya başkalarını suçlamak değil. Bu sistem bizi ittifaka zorladı. Belki birçok konuda çok önemliydi o ittifaklar. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin kuruluş değerlerine ve o ilkelere bağlı milliyetçilerle, yetmişlerde birbirine silah sıkanların bir araya gelerek kurduğu ittifak aslında çok değerliydi ama istenilen sinerji yaratılamadı. Bu 2019’da yaratıldı aslında ama genelde yaratılamadı ve milletin umutlarını 2023’te tüketmiş olduk. Burada bizimde kabahatlerimiz var. Sadece seçmene kabahat bulmamak lazım. Karşımızda lider olarak öyle bir Recep Tayip Erdoğan var ki, ne yaparsanız yapın günün sonunda günün sonunda karlı çıkan ‘o’ oluyor. Oyu 60’lardan 50’lerden 41’lere düşüyor ama kendisinin oyu düşmüyor. Türkiye genelinde tekrardan 352lere çıkıyor. İniyor ama istediği sonucu tekrar alıyor. CHP’yle bizim bir düşmanlığımız yok. Muhalefet muhalefetle uğraşmaz. Türkiye’yi şu ucube sistemden, devletin yok olma noktasına geldiği, kurumların kalmadığı bir sistemden kurtarmak için gerekiyorsa yerel seçimlerde feda etmeye hazırdık biz. Türkiye’de hiçbir ilde teşkilatı olmayan sadece 2 ilde teşkilatı olupta 2 ilde kağıt üzerinde teşkilatı olan partilerin şu anda mecliste 3-4 tane milletvekilleri var. Bu sistemden bu ülkenin kurtarılması lazım. Bunun da bir yerden başlaması gerekiyordu. Bizde bir yerden başladık” ifadelerini kullandı.

 


‘İYİ PARTİ YÜZDE 20 OLMUŞ DEDİĞİNİZDE EMİN OLUN UYKULARI KAÇAR’

 


Aday adaylık sürecinde birlik içerisinde devam edeceklerini belirten Milletvekili Ataş, “Biz teşkilatlarımızla birlikte toplanıp görüştük. İlçe durumlarını sorup öğrendik. Birlik içerisinde hareket edeceğiz. Bu manada bütün yetki bende olamaz. Bu dönemde partimiz adına tabi ki saldırılar oldu. Bizim İYİ Parti’ye 3’üncü yol dememiz AK Parti’ye gerçekten rahatsızlık veriyor. İYİ Parti yüzde 20 olmuş dediğinizde emin olun uykuları kaçar. Bu yolu millete açmak zorundayız. O yüzden de AK Parti’nin bütün trolleri ve medyası bir şekilde alttan alta gün boyu İYİ Parti’ye saldırıyor. Biz bu seçimden çıktığımız andan da inşallah güçlü çıkarız. Türkiye’nin bundan sonraki seçimlerini AK Partisiz devam etmesini sağlayacağız. Bu sistemi değiştireceğiz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Özsoy, “Kayseri'nin geleceğini daha parlak kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz” Cıngı, “Mesleki eğitim çalışmaları Kayseri’de ve ülkemizde iş gücünü artıracak” Yücel, “Vatandaşı mağdur eden kooperatifler için caydırıcı yasalar neden çıkartmadınız?” Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı
×