Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı”

Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı”
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin kuruluş değerlerine ve o ilkelere bağlı milliyetçilerle, yetmişlerde birbirine silah sıkanların bir araya gelerek kurduğu ittifak aslında çok değerliydi ama istenilen sinerji yaratılamadı. Bu 2019’da yaratıldı ama genelde yaratılamadı ve milletin umutlarını 2023’te tüketmiş olduk. Burada bizimde kabahatlerimiz var. Sadece seçmene kabahat bulmamak lazım” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında Bir Haber Ajansı Ankara stüdyosunda Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.

İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan ittifak hakkında açıklamalarda bulunarak, “Genel Başkanımız bir toplantıda, ‘Biz 81 ilde ve 970 küsur ilçede adaylarımız çıkaracağız’ dedi. Bu kararlılığı devamlı gösteriyoruz. Aslında bunun ipuçlarını il kongremizde verdi genel başkanımız. Şu an bütün teşkilatlarımız kararlı. Seçmenlere adaylarımızı sunmaya başladı. Bunun sebebi de şuydu. Amacımız CHP’yi veya başkalarını suçlamak değil. Bu sistem bizi ittifaka zorladı. Belki birçok konuda çok önemliydi o ittifaklar. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin kuruluş değerlerine ve o ilkelere bağlı milliyetçilerle, yetmişlerde birbirine silah sıkanların bir araya gelerek kurduğu ittifak aslında çok değerliydi ama istenilen sinerji yaratılamadı. Bu 2019’da yaratıldı aslında ama genelde yaratılamadı ve milletin umutlarını 2023’te tüketmiş olduk. Burada bizimde kabahatlerimiz var. Sadece seçmene kabahat bulmamak lazım. Karşımızda lider olarak öyle bir Recep Tayip Erdoğan var ki, ne yaparsanız yapın günün sonunda günün sonunda karlı çıkan ‘o’ oluyor. Oyu 60’lardan 50’lerden 41’lere düşüyor ama kendisinin oyu düşmüyor. Türkiye genelinde tekrardan 352lere çıkıyor. İniyor ama istediği sonucu tekrar alıyor. CHP’yle bizim bir düşmanlığımız yok. Muhalefet muhalefetle uğraşmaz. Türkiye’yi şu ucube sistemden, devletin yok olma noktasına geldiği, kurumların kalmadığı bir sistemden kurtarmak için gerekiyorsa yerel seçimlerde feda etmeye hazırdık biz. Türkiye’de hiçbir ilde teşkilatı olmayan sadece 2 ilde teşkilatı olupta 2 ilde kağıt üzerinde teşkilatı olan partilerin şu anda mecliste 3-4 tane milletvekilleri var. Bu sistemden bu ülkenin kurtarılması lazım. Bunun da bir yerden başlaması gerekiyordu. Bizde bir yerden başladık” ifadelerini kullandı.

 


‘İYİ PARTİ YÜZDE 20 OLMUŞ DEDİĞİNİZDE EMİN OLUN UYKULARI KAÇAR’

 


Aday adaylık sürecinde birlik içerisinde devam edeceklerini belirten Milletvekili Ataş, “Biz teşkilatlarımızla birlikte toplanıp görüştük. İlçe durumlarını sorup öğrendik. Birlik içerisinde hareket edeceğiz. Bu manada bütün yetki bende olamaz. Bu dönemde partimiz adına tabi ki saldırılar oldu. Bizim İYİ Parti’ye 3’üncü yol dememiz AK Parti’ye gerçekten rahatsızlık veriyor. İYİ Parti yüzde 20 olmuş dediğinizde emin olun uykuları kaçar. Bu yolu millete açmak zorundayız. O yüzden de AK Parti’nin bütün trolleri ve medyası bir şekilde alttan alta gün boyu İYİ Parti’ye saldırıyor. Biz bu seçimden çıktığımız andan da inşallah güçlü çıkarız. Türkiye’nin bundan sonraki seçimlerini AK Partisiz devam etmesini sağlayacağız. Bu sistemi değiştireceğiz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×