Milletvekili Arıkan, “Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var”

Milletvekili Arıkan, “Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var”
Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, “Kayseri’yi daha iyi yerlere getirebilecek, kadrolar Saadet Partisi’nde. Artık başkanlarımızın Kayseri için yapabileceği çok fazla bir şey kalmadı. Bir metal yorgunluk söz konusu. Yeni yüzlere, heyecanlı isimlere ihtiyaç var. Özellikle büyükşehir belediyesinde bu ihtiyaç net bir şekilde gözüküyor. Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var. Son 5 yıla baktığımızda göze dokunur bir hizmet söz konusu değil” dedi.

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayını ‘Yol Açık’ programı Bir Haber Ajansı Ankara stüdyosuna katılarak Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.


Milletvekili Arıkan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın zamanında önceki dönem Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Bülent Ecevit’e ‘torunlarını sevsin’ dediği sözünü hatırlatarak, “1994 İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisiyim o zamanlar Memduh Büyükkılıç Refah Partisi İl Başkanı. 1995 seçimlerinde de milletvekili adayıydı. Bugün benim çocuğum üniversite son sınıfta Memduh abi hala Belediye Başkanı. Üzerimizde emeği olan bir abimiz. Sayın Erbakan 70’li yaşlara geldiğinde Memduh Ağabey, ‘artık, bırak, torunlarını sev’ demişti. Kendi cümlesi, Erbakan’a bu ifadeyi kullandı. Artık Kayseri’nin AK Partili belediyelerle vedalaşma dönemi geldi. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı ifade ederek, kadrolarımızın önemli bir kısmında metal yorgunluğu var demişti. Bugün Kayseri’de bu net bir şekilde ortada. Güzel hizmetler yaptılar, güzel çalışmalar yapıyorlar. Onlarca eksik sayabilirim. Ama bu seçimde Saadet Partisi’nin Kayseri’deki çalışmalarında üzerinde duracağı husus teşekkür edip Kayseri’yi daha iyi yerlere getirebilecek, kadrolar Saadet Partisi’nde. Artık başkanlarımızın Kayseri için yapabileceği çok fazla bir şey kalmadı. Bir metal yorgunluk söz konusu. Yeni yüzlere, heyecanlı isimlere ihtiyaç var. Özellikle büyükşehir belediyesinde bu ihtiyaç net bir şekilde gözüküyor. Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var. Son 5 yıla baktığımızda göze dokunur bir hizmet söz konusu değil. Türkiye’de tartışma zemini sağlıklı bir şekilde oluşturulmadığı için bazen konuları gündeme getirmekte tereddüt ediyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesindeki Camii inşaatını gündeme getirmek istiyorum ama linç yemekten korkuyorum” ifadelerini kullandı. 


‘BÜTÜN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ ODAĞINA DEPREMİ KOYMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’


Deprem konusunda Kayseri’deki yerel yöneticilerin çok ağır hareket ettiğini dile getiren Milletvekili Arıkan, “Hızlı treni artık TBMM’de herkes biliyor. Ulaştırma Bakanımız 2028 tarihini verdi. Ulaştırma Bakanımıza otobanla alakalı, hızlı trenle alakalı sorular sordum. Cevabı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağım. Kayseri’deki fay haritasına ve ildeki hasarlı binalara ilişkin bir rapor talep ettik. Bunun içinde açıklama gelmedi henüz. Kayseri’de yüksek deprem riski olan yerlerden bir tanesi. Mahalli seçimler yaklaşıyor. Bütün belediye başkan adaylarının odağına depremi koyması gerektiğini düşünüyorum. Kayseri’deki çürük yapıların bir an önce yıkılıp yeni sağlam yapılara dönüştürülmesi gerekiyor. Adım adım yaklaşıyor bu deprem ve de olacak. Ama yerel yöneticilerin çok ağır davrandığı konusunda şikayetlerimizi de iletmiş olalım. Öte yandan Pınarbaşı’nda yapılacak bir dinamit fabrikası çok konuşuluyor. Oradaki sıkıntı şu, Çevre İzin ve Lisans Belgesi, Denetim ve (ÇED) Raporu talep edilmiyor. Onunla alakalı da bir soru önerisi verdik. Cevabı gelmedi henüz. Cevap geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×