Reklamı Kapat

MHP’LİYİM YALANI ORTAYA ÇIKAN ESNAF ÖZÜR DİLEDİ

MHP’LİYİM YALANI ORTAYA ÇIKAN ESNAF ÖZÜR DİLEDİ
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın Yahyalı ziyaretinde hükümeti eleştiren ve ardından da “Oyda verdim, ben MHP’liyim, 35 sene üyeliğim vardı yemin ediyorum sildirdim” diyen esnafın MHP’ye ve Ülkü Ocakları’na hiç üye olmadığı ortaya çıktı.

https://youtube.com/shorts/qLHpPboCamk

MHP’lilerin ve Ülkü Ocakları’nın olaya tepki göstermesinin ardından yalanı ortaya çıkan esnaf özür diledi. Gaza geldiğini ifade eden esnaf, “İyi partili arkadaşlar ziyarete gelmişti. Bende orada 35 yıldır MHP’ye üyeyim demiştim ama öyle bir üyelim yoktur. Bundan dolayı herkesten özür dilerim, özellikle MHP’den ve Ülkü Ocakları’ndan özür dilerim” dedi.

Konunun gündeme gelmesi üzerine açıklama yapan MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, “Yaptığımız araştırmalarda Yahyalı’da hükümete tepki göstererek MHP’den istifa ettiğini iddia eden şahsın hem Milliyetçi Hareket Partisi ile hem de Ülkü Ocakları ile hiçbir ilişkisinin olmadığını tespit ettik. 35 yıllık MHP üyesi olduğunu ve şu andan itibaren MHP üyeliğinden istifa ettiğini söyleyen şahsın yalan yanlış beyanlarını kabul etmemiz mümkün değildir. Yalan söylemler üzerinden yapılan çirkin siyaseti de tasvip etmemizde mümkün değildir. Öyle ki; şerefli partimizin şanlı geçmişinin hiçbir aşamasında bulunmayan bununla birlikte Şehitler ve yiğitler makamı Ülkü Ocaklarımızın da hiçbir kademesinde görev yapmayan bu şahıs yayınladığı açıklama ile MHP’ye ve Ülkü Ocakları’na hiçbir zaman üye olmadığını ilçe başkanımıza ifade ederek özür videosu yayınlamıştır. Sırf hükümeti karalamak adına partimizin adını kullanan ve bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışanların yine kendilerini yalanlamış olmalarını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Kayseri’deki Milliyetçi Ülkücü Hareket’in şerefli, onurlu ve dürüst mensupları Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde Cumhur İttifakı’nın yanındadır. Bu mücadelemize yalan yanlış beyanlarla engel olmaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz.” Dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Süleyman Soylu Mutlu Haberi Baki Ersoy'un Telefonundan Verdi İYİ Partili Yücel: Biz şehre turist getirin dedik, mülteci getirdiler MHP’den Develi çıkarması Fatih Erbakan: Gençlerde kalp krizinden ölümlerdeki artışın sebebi mRNA aşıları mı? İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN AÇIKLAMA Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı... AK Parti Kayseri Teşkilatı “Kuruluşumuzdan Günümüze Teşkilat Buluşması” Programı Düzenlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye hizmet davamızdan geri adım atmayacağız, nice yıllara AK Parti Fatih Erbakan: ‘Sata sata elde avuçta kalmadı, şimdi sıra geldi TCDD’ye…’ Çopuroğlu’ndan 21. Yıl Mesajı... İYİ Partili Kazım Yücel'den Büyükşehir Belediyesine Yanıt Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu Kazım Yücel'den Tramvay Hattı Tepkisi: Kayseri'nin Parası Heba Ediliyor AK Parti Kayseri teşkilatından Devlet Bahçeli jesti CHP’li Arık: “Cumhur ittifakının videoları düzmece” İYİ Partili Yücel, Büyükşehir ek bütçesini eleştiri yağmuruna tuttu VAN, ÖZHASEKİ’Yİ BAĞRINA BASTI CHP’li Arık: “Koltuk ittifakını telaş sardı” MHP'DE 18 EYLÜL HAZIRLIKLARI BAŞLADI Bakan Çavuşoğlu Kayseri'ye gelecek YRP Develi İlçe Başkanı görevden alındı Özhaseki'den İmamoğlu'na sert gönderme Dursun Ataş: Kayseri’de çiftçi kan ağlıyor DEVA’dan Özvatan’a atama Devlet Bahçeli Kayseri’ye geliyor
×