MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt

MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, iklim değişikliği nedeniyle yaşanan don, sel, dolu gibi yağış türlerinin çiftçileri zor durumda kaldığını belirterek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya verdiği yazılı soru önergesi yanıt buldu. Bakanlık, MHP’li Özdemir’e tarım sigortası yaptıran çiftçilerin zararlarının Tarım Sigortaları Havuzu tarafından karşılandığı yanıtını verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İklim değişikliği ve yağış rejimlerinin düzensizleşmesi nedeniyle tarım faaliyetlerine yansıyan olumsuzlukları Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya yazılı soru önergesi veren Özdemir’in sorusu yanıtlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı, MHP’li Özdemir’in “2022 yılında Kayseri'de bahse konu olan nedenlerden ötürü zarara uğrayan kaç çiftçimiz olmuştur? Bu zararın ekonomik karşılığı ne kadardır? ve Doğa olayları nedeniyle oluşan zararın giderilmesi konusunda bakanlığınız, 2022 yılında Kayseri'deki çiftçilerimize toplamda ne kadar ödeme yapmıştır?” sorularına 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortası teminatı dahilinde olduğu yanıtını verdi. Bakanlık ayrıca Tarım Sigortaları Havuzu uygulamaları kapsamında 72 bin 444 adet poliçe düzenlendiğini, 60,9 milyon TL devlet prim desteği sağlandığını ve 33 milyon TL hasar tazminatı ödendiğini belirtti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Coşkun: “Saadet Partisi’nde genel başkan değişikliği olacak” Özhaseki: “CHP güzel işleri eleştirmeye devam ediyor” Bakan Özhaseki'den Başkan Büyükkılıç'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor” Başkan Büyükkılıç, “Bizi takip eden siyasi partimizin 2 misli oy almış bir belediye başkanıyım” Özer: “Büyükşehir Belediyesi’nin ödediği banka faizi bir ilçe belediyesinin bütçesi kadar” Koç, “Halk diyor ki; ‘Memduh Başkan seni seviyoruz ama biraz daha kendine çeki düzen ver” “AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Suriyelilerin kentte yoğunlaşmasını engelleyecek tedbirler alır mı CHP’li Aşkın Genç’ten iktidarın ekonomi politikasına eleştiri Saadet Partili Coşkun yeniden il başkanı oldu İsmail Özdemir, yeniden!.. “Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz” AK Parti büyükşehirlerde en çok oyu Kayseri’de kaybetti İtirazlar reddedildi: Pınarbaşı’nda yeniden seçime gidiliyor İl seçim kurulu itirazı reddetti: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk oldu Özhaseki: “Seçimlerde vatandaşımızın ihtarını herkes almıştır” CHP Kayseri İl Başkanlığı’ndan Pınarbaşı seçimleri için iptal kararına itiraz CHP’li Meclis Üyeleri mazbatalarını aldı Yeşilhisar’da Halit Taşyapan kazandı CHP, Pınarbaşı’ndaki iptal kararına itiraz edecek Başkan Büyükkılıç mazbatasını aldı Başkan Güleser mazbatasını aldı Mazbatasını aldıktan sonra Başkan Palancıoğlu’ndan ilk sözler: Mesaj alındı Pınarbaşı seçimleri iptal edildi Melikgazi İlçe Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti
×