Reklamı Kapat

MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt

MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, iklim değişikliği nedeniyle yaşanan don, sel, dolu gibi yağış türlerinin çiftçileri zor durumda kaldığını belirterek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya verdiği yazılı soru önergesi yanıt buldu. Bakanlık, MHP’li Özdemir’e tarım sigortası yaptıran çiftçilerin zararlarının Tarım Sigortaları Havuzu tarafından karşılandığı yanıtını verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İklim değişikliği ve yağış rejimlerinin düzensizleşmesi nedeniyle tarım faaliyetlerine yansıyan olumsuzlukları Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya yazılı soru önergesi veren Özdemir’in sorusu yanıtlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı, MHP’li Özdemir’in “2022 yılında Kayseri'de bahse konu olan nedenlerden ötürü zarara uğrayan kaç çiftçimiz olmuştur? Bu zararın ekonomik karşılığı ne kadardır? ve Doğa olayları nedeniyle oluşan zararın giderilmesi konusunda bakanlığınız, 2022 yılında Kayseri'deki çiftçilerimize toplamda ne kadar ödeme yapmıştır?” sorularına 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortası teminatı dahilinde olduğu yanıtını verdi. Bakanlık ayrıca Tarım Sigortaları Havuzu uygulamaları kapsamında 72 bin 444 adet poliçe düzenlendiğini, 60,9 milyon TL devlet prim desteği sağlandığını ve 33 milyon TL hasar tazminatı ödendiğini belirtti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Saadet Partisi’nden ‘Dert Meclisi’ duvarı Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi sonuçlandı Ahmet Karagöz ve kadrosu, SP Talas ilçe yönetimini devraldı İYİ Partili Yücel: “Talas tramvay hattı bir an önce açılmalı, 80 bin nüfus mağdur olmamalı” Özhaseki: “Güvenli şehirler inşa etmenin tek yolu kentsel dönüşüm” Arıkan: “Bu anayasa perileri niçin geliyor” Bakan Yardımcısı Gürcan, Kayseri’de AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yürütme Kurulu Listesi açıklandı CHP’de Başkan Keskin, yeniden aday Yücel: Faruk Molu'nun İsmi Yaşatılmalı BBP Kayseri il başkanı Erkan Demirci oldu İYİ Parti Talas ilçe başkanı Haymana istifa etti MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt MHP İl Başkanı Demirezen’den 14. Olağan İl Kongresine davet Coşkun, “Kayseri’nin sorunlarını, Mecliste gündeme getirmek için özel çalışmalar yürütüyoruz” Saadet Partisi Samsun Milletvekili Karaman, “Kayseri’nin sorunlarını meclise taşıyacağız” CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Dileği Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor” Milletvekili Çopuroğlu, “12 Eylül darbesi bir kara lekedir” İYİ Partili Çalıksoy, “Başakpınar ve Kuruköprü’de bulunan asbestli boru sorunu çözülmelidir” CHP İl Başkanı Keskin, “Devam et derlerse aday olacağım” CHP İl Kongresine gidiyor Demirezen’den MHP Lideri’ne Kongreye Davet Ziyareti DEVA Partisi Özvatan İlçe Başkanı Şahin Çağrı Oldu
×