MHP'den EYT'ye davet!..

MHP'den EYT'ye davet!..
Para piyasalarında yaşanan son gelişmelerin gölgesinde kalan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda önemli bir gelişme yaşandı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Genel Başkanı Yardmcısı Mehmet Ali Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi'nin EYT konusunda kendilerine davet gönderdiğini ve istişarelerde bulunulacağını açıkladı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Genel Başkanı Yardmcısı Mehmet Ali Çelik, her defasında söyledikleri, "Bizi bizden dinleyin" sözüne kulak verildiğini ifade ederek, Bolu MHP İl Teşkilatının STK'larla buluşma toplantısına kendilerini de davet ettiğini ve EYT konusunda görüş alışverişinde bulunulması yönünde bir yol izlendiğini belirtti.

EYT'liler olarak önceki zamanlarda siyasi partilerinden randevu talepleri olduğunu hatırlatan Çelik, yaşanan bu davet gelişmesinin çok önemli ve sevindirici bir gelişme olduğunun altını çizdi.

EYT'liler olarak 2012 yılından bu yana mücadele verdiklerini ifade eden Çelik, MHP'nin seçim beyannamesine EYT konusunda çözüm önerilerini koymasıyla bu hareketi ve "EYT problemini çözeceği" söylemi ile daha da güçlendiğini ve MHP'nin bu adımı ile EYT'lilerin güç bulduklarını kaydetti.

Gelinen noktada iktidarın EYT konusunda hareketlendiğini ve genel başkan yardımcısı, grup başkanvekili düzeyinde bu konuda söylemlerde bulunduklarını da belirten Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de bu konuda çözüme yönelik adımlar atılması gerektiği yönündeki sözlerinin gündemde olduğu bir zamanda Bolu'da MHP Genel Başkan Yardımcısı, MKYK üyesi, il yönetimi ve milletvekilleri ile bir araya gelerek EYT konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını kaydetti.

Bu durumdan gayet memnun olduklarını belirten Çelik, MHP'nin bu konuyu sahiplendiğini ve istişareler doğrultusunda adımlar atacaklarına emin olduklarını söyledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×