Reklamı Kapat

Mete Yarar: Operasyon bu kez çok farklı olacak

Mete Yarar: Operasyon bu kez çok farklı olacak
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, TVNET'de Serhat İbrahimoğlu'nun sunduğu Net Bakış programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye operasyon sinyali verdiği açıklamalarını değerlendirdi.

Operasyonun geçmiş harekatlardan farklı olacağını belirten Yarar, "Bu sefer bir alanın temizliğinden çok terör örgütünün noktasal ikmal merkezlerine karşı bir saldırı olacağını düşünüyorum. Bu geçmişteki operasyonlardan farklı olacaktır." dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, "İlk başlangıçta Cumhurbaşkanı'nın dediği gibi 'bölgedeki güçler' diyor. Kimi kastediyor; bir taraftan Rusya'yı, bir taraftan ABD'yi, bir taraftan da İran'ı kastediyor. Başka bir yabancı bölgede bulunan, aktif olarak sahada bulunan yabancı yapı yok. Peki geçmiş örneklerinde bunları engellemekle ilgili bir niyetleri var mı? O da yok. O zaman sonuçta şöyle olacak; Bir süre biz bu görüşmeleri göreceğiz. Ardından bu süre zarfında bölgede yığınaklanmaları göreceğiz. Ardından hava şartları, konjonktürel şartlar da yapılırsa bir bölgede operasyon icra edilecektir. O bölgenin neresi olduğunu hep beraber göreceğiz. Ben bu sefer bir alanın temizliğinden çok terör örgütünün noktasal ikmal merkezlerine karşı bir saldırı olacağını düşünüyorum. Bu geçmişteki operasyonlardan farklı olacaktır çünkü bugün geldiğimiz noktada hemen yarın sabahleyin bir operasyon başlayacak demek çok da akılcı değil."

PAYLAŞ
GÖNDER
×