Merkeze alınan Vali Şehmus Günaydın, kentten ayrıldı

Merkeze alınan Vali Şehmus Günaydın, kentten ayrıldı
Kayseri Valiliği görevinden ayrılan Şehmus Günaydın, yapılan veda töreni sonrası kentten ayrıldı. Günaydın, ayrılmadan önce Kayseri’de yapamadıkları hiçbir işin olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın için Valilik önünde uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha önce de iki ilde valilik görevinde bulunduğunu anımsatan Günaydın, “Beni bu göreve atayan, layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Destekleri, katkıları için İçişleri Bakanıma şükranlarımı arz ediyorum. Bizim var olma nedenimiz burada devletimize, milletimize, Kayseri'mize, Kayserili hemşerilerimize hizmet etmektir” ifadelerini kullandı. Günaydın son olarak kendi adına yaptığı her işten keyif aldığını ve yapamadıkları hiçbir işin olmadığı düşüncesinde olduğunu sözlerine ekledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, valiliğin bir makam görevi olduğunu belirterek, Günaydın’a Kayser’ye verdiği hizmetler nedeniyle teşekkür etti. Büyükkılıç, “Malumunuz Valimizin tayini çıktıktan sonraki gün beraber oturduk, hayırlısı olsun dedik ve uğurlama için şu anda burada bulunuyoruz. Bu bir kamu görevidir, elbette sayın valimiz Kayseri’mize 4 yıla yakın hizmetleri var. Uyum içeresinde bizlerle birlikte yaptığı çalışmalar var. Gerek sivil toplum örgütleri gerek kamu kurumlarıyla olsun, tabi herkesin ve her baba yiğidin bir yoğurt yeme şekli vardır. Kimilerinin bu stil hoşuna gider kimilerinin hoşuna gitmez ama görevini yapar, hassasiyet içerisinde hareket eder. Zor bir süreçten geçtik hepimiz pandemi dönemi yaşadık bütün bunlara rağmen dayanışmanın en güzel örneklerini yaşadık ve hepimiz fedakarlıklar yaptık ve şimdide hayırlısıyla gönderiyoruz” dedi.

Büyükkılıç, yeni valimizin de saat 17.00’da geleceğini ve karşılayacaklarını belirterek, “Devlette devamlılık esastır. Kurumlar burada, kişiler fani Allah baki. Hepimiz bu şehrin huzuru için, bu şehrin insanları için dayanışma içerisinde nefsimizi ayaklar altına alıp çalışmaya görev süremizce devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×