Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Toplantısı Yapılacak

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Toplantısı Yapılacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında yapılan "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında proje okul olarak belirlenen Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MMTAL) Tanıtım Toplantısı yapılacak.

Zoom platformu üzerinden 02 Temmuz 2021 Cuma günü saat 16.00’da yapılacak toplantıya, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu ve MMTAL Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandırıoğlu, Merkez MTAL Müdürü Tekin Alpaslan, rehber öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılacak.

Toplantının amacının okulu öğrencilere ve ailelerine tanıtmak olduğunu açıklayan Başkan Büyüksimitci, “LGS tercihleri öncesi okulumuzu hem öğrencilerimize hem de velilerimize tanıtmak ve meslek liselerinin önemini anlatmak istiyoruz. Okulumuz tam şehrin merkezinde, ulaşım sıkıntısı olmayan bir konumda. Bunun yanı sıra okulumuzda başarıları öğrencilerimize Odalarımız vasıtası ile burs verilecek. Aynı zamanda iş garantili staj imkanlarımız olacak. Tercih yapacak tüm gençlerimizi ve ailelerimizi toplantımıza bekliyoruz” dedi.  

Başkan Büyüksimitci, “Mesleki eğitimin önemini gençlerimize ve ailelerine iyi anlatmamız, kafalarındaki olumsuz algıyı kırmamız gerekiyor. Sanayisi gelişmiş ülkelere baktığımız zaman mesleki eğitimi en iyi şartlarda verildiğini görüyoruz. İnşallah bizde bu okulumuzun hem şartlarını hem müfredatını iyileştirip sanayicilerimizin teknik eleman sorununu çözmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’de Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği 18. Ulusal Konferansı Düzenlendi Eğitim-Bir-Sen’de Yenilik, Değişim, Atılım Ve Kardeşlik Rüzgarı Esiyor Yeşilhisar MYO misafirhanesi yeni eğitim öğretim dönemine hazır Tarihi Kervansaray’da KAYÜ Bünyan MYO’nun Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı Ehliyet eğitiminde simülasyon şartı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! Eğitimin sorunları göz ardı edilmemeli, çözüme yönelik kararlar alınmalıdır Öğretmenler promosyonların güncellenmesini istiyor ERÜ ile Ajeenkya D Y Patil University Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı ERÜ Turuncu Bayrak Belgelerine Yenilerini Ekledi İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik Kayseri’deki okulların son durumunu açıkladı ERÜ Eğitim Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi Görevinden alınan rektör yardımcısı, ERÜ rektörlüğüne aday oldu Yeni eğitim öğretim yılı akademik takvim belli oldu Dünya Sıralamasında Erciyes Üniversitesi'nin Büyük Başarısı YKS yerleştirme sonuçları açıklandı NNYÜ ile sanayi iş birliği Üniversite harç ücretlerine zam geldi Okul müfredatına yeni bir ders geliyor LGS kapsamında birinci nakil sonuçları Rektör’den çağrı var!.. AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı KAYÜ’nün Ev Sahipliğinde 2 Ağustos’ta Kayseri’de Yapılacak Murat Öztemur: Başarıyı üç yönden ele almak gerekir LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI, tıkla öğren NNYÜ’de mezuniyet sevinci yaşandı
×