Mehmet Özhaseki kabineye girdi

Mehmet Özhaseki kabineye girdi
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çankaya Köşkü’nde açıklandı. Milletvekili adayı olmayan Mehmet Özhaseki kabineye girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 15.00’te Meclis’e geldi ve adına düzenlenen tutanak ile Cumhurbaşkanlığı mazbatası Genel Kurul salonunda TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli tarafından kendisine takdim edildi. Erdoğan daha sonra Genel Kurul’da and içti. Akşam 22:00’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde yeni kabineyi duyurdu. Genel seçimde milletvekili adayı olmayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, kabineye girdi. Özhaseki, daha önce de görev yaptığı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığına ikinci defa getirildi.

Yeni kabinede görev alan isimler şöyle;
Cumhurbaşkanı Yardımcısı - Cevdet Yılmaz
Adalet Bakanı – Yılmaz Tunç
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı – Mahinur Özdemir Göktaş
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı – Vedat Işıkhan
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı – Mehmet Özhaseki
Dışişleri Bakanı – Hakan Fidan
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı – Alparslan Bayraktar
Gençlik ve Spor Bakanı – Osman Aşkın Bak
Hazine ve Maliye Bakanı – Mehmet Şimşek
İçişleri Bakanı – Ali Yerlikaya
Kültür ve Turizm Bakanı – Mehmet Nuri Ersoy
Millî Eğitim Bakanı – Yusuf Tekin
Millî Savunma Bakanı – Yaşar Güler
Sağlık Bakanı – Fahrettin Koca
Sanayi ve Teknoloji Bakanı – Mehmet Fatih Kacır
Tarım ve Orman Bakanı – İbrahim Yumaklı
Ticaret Bakanı – Ömer Bolat
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı – Abdülkadir Uraloğu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor” Erbakan: “Kayseri’de 100’e yakın AK Partili Yeniden Refah Partisi’ne Katılacak"
×