Meğer OSB Vakfı OSB'nin değilmiş!..

Meğer OSB Vakfı OSB'nin değilmiş!..
Kayseri OSB'ne Sahip çık Platformu'nun girişimleri sonucunda, Kayseri OSB Vakfı'nın aslında Kayseri OSB'ye ait olmadığı ortaya çıktı.

Son gelişmeyi Kayseri OSB'ne Sahip çık Platformu sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu sosyal medayada yaptığı paylaşım ile kamuoyunun gözleri önüne serdi.
KİRACIOĞLU SANAYİCİLERE SELENDİ
Sanayicilere seslenen Kiracıoğlu , "Bu durum OSB'den vakıfa aktarılan her kaynağın VAKIFTAKİ KİŞİLERİN ŞAHSİ KULLANIMINA SUNULMASI ANLAMINA GELMEKTEDİR. Buradan sanayicilerimize sesleniyorum. LÜTFEN SAHİP ÇIKALIM BİR AN ÖNCE OSB İLE VAKIF ARASINDAKİ KAYNAK AKTARIMINA DUR DİYELİM. Bu kaynaklar hepimizin, bu kaynaklar Kayseri’ mizin." dedi.

Kiracıoğlu açıklamasında, "OOSB'ne Sahip Çık platformu hukuk müşavirlerimiz görevden uzaklaştırılan yönetiminin OSB vakfından da uzaklaştırılması konusun toplandı, Vakıf senedini inceledi ve yetkililerle görüştüler. Sonuç olarak vakıf senedinde OSB yönetimi ile Vakıf yönetimi arasında bir bağ olmadığı ve bu nedenle işlem yapılamayacağı tespit edildi. Bu durum OSB'den vakıfa aktarılan her kaynağın VAKIFTAKİ KİŞİLERİN ŞAHSİ KULLANIMINA SUNULMASI ANLAMINA GELMEKTEDİR. Buradan sanayicilerimize sesleniyorum. LÜTFEN SAHİP ÇIKALIM BİR AN ÖNCE OSB İLE VAKIF ARASINDAKİ KAYNAK AKTARIMINA DUR DİYELİM. Bu kaynaklar hepimizin, bu kaynaklar Kayseri’ mizin." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×