Reklamı Kapat

Mazlumder’ir İnsan Hakları Okulu Seminerleri katılımcılarına sertifika verildi

Mazlumder’ir İnsan Hakları Okulu Seminerleri katılımcılarına sertifika verildi
MAZLUMDER Kayseri Şubesi’nin düzenlediği, 2 aydan bu yana devam eden her hafta ayrı bir insan hakkı konusunun seminer olarak sunulup müzakere edildiği, İnsan Hakları Okulu Seminerlerinde sertifika töreni düzenlendi.

Özel Safa Düğün Salonu''nda düzenlenen kahvaltı programda MAZLUMDER’in tanıtım ve birlikte yaşama ve göç sinevizyonlarının gösteriminin ardından Şube Başkanı Ahmet TAŞ, son bir yıl içinde dünyada ve Türkiye''de yaşanan insan hakları ihlalleri hakkında bilgiler içeren bir konuşma yaptı.

 

Daha sonra kürsüye gelen Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven ise Veda Hutbesi’nden de örnekler vererek, İNSANI KAZANMAK konulu katılımcıların dikkatle dinleyerek, takdir ettikleri bir sohbet sundu.

Programın son bölümünde insan hakları okulu seminerlerine katılan üye ve gönüllülere katılım sertifikaları takdim edildi.

 

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programın sonunda davetlilere teşekkür eden Şube Başkanı TAŞ, son günlerde Suriye''nin İDLİB kentinden rejim güçleri ve Rus kuvvetlerinin bombardımanı sonucu Türkiye sınırına yakın yerlere yerleşip hayatta kalma mücadelesi veren mazlum ve mağdurlar için Diyanet Vakfı''nın düzenlediği yardım kampanyasına dernek olarak destek verdiklerini ve üyelerinin un bağışını Diyanet Vakfı''na ulaştırmaya devam ettiklerini üyelerine teşekkür ettiğini söyledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×