Mahkeme çıkışı Cinayete 26 yıl 8 ay hapis

Mahkeme çıkışı Cinayete 26 yıl 8 ay hapis
Adliye önünde meydana gelen olayda Gökhan Özcan’ı (35) silahla vurarak öldüren İsmail A. 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri Adliyesi önünde 18 Ocak 2022 tarihinde meydana gelen olayda iddiaya göre Gökhan Özcan ile İ. A. ve eşi C.A.’nın Asliye Ceza Mahkemesi duruşması görüldü. Gökhan Özcan, kardeşi İ. Ö. ile adliyenin yanında bulunan aracına bindi. İ.A. üzerindeki silah ile Gökhan Özcan’ın üzerine ateş etti. Hastaneye kaldırılan Gökhan Özcan yaşamını yitirdi.

İsmail A. hakkında ‘Tasarlayarak adam öldürme’ eşi C. A. hakkında ise ‘Tasarlayarak adam öldürmeye azmettirme’ suçundan dava açıldı. 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık İ. A., maktul Gökhan Özcan’ın yakınları ve taraf avukatları katılırken diğer sanık C.A. katılmadı. Tanıklar dinlenirken tutuklu sanık İ.A.nın annesi, “Evimize taş atıldı. O şahısla pazarda denk geldiğimiz oluyordu, rahatsızlık verirdi. Gelinime soruyordum ‘benim bir bilgim yok’ diyordu” dedi.

Maktulün kardeşleri ve babası “Şikayetçiyiz” derken avukatları Sibel Servet Okandan ise, “C. A. İsmail’i dolduruyor. C. A. o gün eşini durdurmaya çalışmıyor” dedi.

SANIK İSMAİL A.: ‘TASARLAMADIM’

İ. A., ‘O gün mahkeme çıkışında normalde bizden önce çıkmaları gerekiyordu. Beklemişler. O gün kar yağıyordu. Ben oyalanmak için aracımın üzerindeki karları temizledim. Tasarlamadım. Beni gördü el kol hareketi yaptı. Birkaç saniyelik olaydı. Kendimde değildim. Önce rabbimin sonra sizin adaletinize güveniyorum. Erkeksin ağlayamıyor her yerden anlatamıyorsun. 8 yaşındaki kızımı katarak laflar söyledi” diye konuştu.

Mahkeme heyeti C. A.ya beraat kararı verirken, İ. A.’ya 26 yıl 8 ay hapis ve 2 bin lira adli ceza parası verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×