Kurbanlık fiyatları açıklandı

Kurbanlık fiyatları açıklandı
Kayseri Ticaret Borsası, Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Kayseri Kasaplar Odası ve Kayseri Veteriner Hekimler Odası’nca düzenlenen toplantıda; Büyükbaş Kurbanlık Hisse Fiyatı 25 bin ile 30 bin lira arası, Küçükbaş Kurbanlık Fiyatı ise 10 bin ile 20 bin lira olarak açıklandı.

Kayseri Ticaret Borsası, Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Kayseri Kasaplar Odası ve Kayseri Veteriner Hekimler Odası tarafından kurbanlık fiyatları ve bayramda alınacak tedbirlere ilişkin basın açıklaması düzenlendi.
Gıda fiyatlarındaki yükselişe rağmen Kurban Bayramı’ndaki arz talep dengesinin geçen yılki gibi olacaklarını ön gören Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, “Fiyatlar her ne kadar yükselmeye devam etse de vatandaşlarımız kurbanlık almaktan vazgeçmiyorlar. Satış rakamlarının geçen yılla aynı seviyede olacağını tahmin ediyoruz. Şehrimizde ortalama 3 bin 500 ile 5 bin arasında büyükbaş/küçükbaş kurbanlık hayvan satışı yapılıyor. Geçen yıla göre bu rakamlara ulaşmıştık, bu yıl da yine aynı oranlara ulaşılabilir” dedi.
Başkan Bağlamış’ın açıklamış olduğu kurbanlık ve kesim fiyatları ise şu şekilde;
Erkek Büyükbaş Kurbanlık: Kilogram başına 270 TL,
Damızlık Vasfını Yitirmiş Dişi Büyükbaş Kurbanlık: Kilogram başına 220 TL,
Küçükbaş Erkek: Kilogram başına 250 TL,
Damızlık Vasfını Yitirmiş Koyun: Kilogram başına 220 TL,
Büyükbaş Hisse Fiyatı: 25.000 ile 30.000 TL arası,
Küçükbaş Adet: 10.000 ile 20.000 TL arası,
Büyükbaş Kesim Ücreti: 5.000 TL,
Büyükbaş Parçalama Paylama: 3.500 TL,
Küçükbaş Kesim Ücreti: 1.000 TL,
Küçükbaş Parçalama: 1.000 TL,
Kıyma Çekim Ücreti: Kilogram başına 15 TL.

PAYLAŞ
GÖNDER
×