Kundura maketinden araç yaptı

Kundura maketinden araç yaptı
Kayseri’de, dışarıdan bakıldığında kundura şekline bürünmüş ancak bir bisiklet olan maket, vatandaşlardan tarafından ilgi odağı oldu.

Yapılan içerik hakkında konuşan maketin tasarımcısı Ömer Bal, “İç kısmı bisikletten oluşuyor, maketin iç kısımlarına kaynak yaparak bisiklet mekanizmalarıyla donattık. İlk başta elektrikli yapmaya çalıştık ama pek düşündüğümüz gibi olmadı biz de insan gücüyle çalışacak şekilde tasarladık. Cumhuriyet Meydanı’nda, Kapalı Çarşı’da gezerken herkes durdurdu, özel olarak görmek isteyen yüzlerce insan ulaştı bizlere. Maketimizi yakından görmek isteyen hiç kimseyi de kırmadık, gayet eğlendik. Maketin mekanizmalarını sökmüş bulunmaktayız ve dış maketi de takipçilerimizden birisine hediye etmeyi planlıyoruz” dedi.
Kayseri’de, dışarıdan bakıldığında kundura şekline bürünmüş ancak bir bisiklet olan maket ilgi kaynağı haline geldi. Kundura maketini araca nasıl çevirdiği hakkında 1HA mikrofonlarına konuşan maketin tasarımcısı Ömer Bal, “İç kısmı bisikletten oluşuyor, maketin iç kısımlarına kaynak yaparak bisiklet mekanizmalarıyla donattık. İlk başta elektrikli yapmaya çalıştık ama pek düşündüğümüz gibi olmadı biz de insan gücüyle çalışacak şekilde tasarladık. Daha öncesinde Türkiye’de böyle eğlenceli bir içerik yapılmadı. Maketi tamamen eğlence amaçlı ve vatandaşların ilgisini çekmek amacıyla tasarladım.” dedi.
‘İNSANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜK’
Maketle sokaklarda gezerek vatandaşlardan harika tepkiler ve eğlenceli anlar yaşadıklarını belirten Ömer Bal, “Sokağa çıkardığımızda harika bir ilgiyle karşılaştık, fotoğraf çekilmek isteyenler oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda, Kapalı Çarşı’da gezerken herkes durdurdu, özel olarak görmek isteyen yüzlerce insan ulaştı bizlere. Maketimizi yakından görmek isteyen hiç kimseyi de kırmadık, gayet eğlendik. Maketin mekanizmalarını sökmüş bulunmaktayız ve dış maketi de takipçilerimizden birisine hediye etmeyi planlıyoruz. İçeriğimize ilgi gösteren herkese de teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Ömer Bal, ayrıca farklı maket tipleri de tasarlayarak bu içeriği sürdüreceklerini dile getirdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×