Koray Avcı'nın babası niçin hayatını kaybetti

Koray Avcı'nın babası niçin hayatını kaybetti
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Koray Avcı'nın babası toprağa verildi.

Koray Avcı’nın babası Veysel Medet Avcı, kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. 55 yaşında hayata gözlerini kapatan Medet Avcı için, bugün Ankara'da bulunan Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Veysel Medet Avcı, Karşıyaka Mezarlığına götürülerek defnedildi.

 

KORAY AVCI KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?
1 Ocak 1990 yılında Ankara'da dünyaya gelen Koray Avcı, aslen Erzincan, Tercanlıdır. 2008'de 'Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nü kazandı. Muğla'da eğitim hayatına devam ettiği sırda 2010 yılında Acun Ilıcalı'nın sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programına katılarak 2. tura kadar yükseldi. 2012 yılında mezun olduktan sonra Ankara'ya dönen Koray Avcı, önceden çıktığı mekanlarda sahne alamayınca sokaklarda müzik yapmaya başladı.

2012'de metroda söylediği bir şarkının vatandaş tarafından kaydedilip sosyal medyada paylaşması üzerine tanındı. Bu videonun büyük ilgi görmesi üzerine Avcı, kendi videolarını sosyal medya platformlarında paylaşmaya başladı. 2015 yılında Aşk isimli ilk solo albümünü çıkardı. Sanatçı bu albümü ile uzun bir süre satış listelerinin ilk sıralarında yer almayı başardı. Albümün çıkış şarkısı 'Sen'e çektiği klibin izlenme rakamları 135 milyona ulaştı.

24 Haziran 2016'da "Sonra Dersin Ki" albümünü, 2018'de ise "Senin İçin Değer" adlı üçüncü albümünü piyasaya sürdü. 28 Ağustos 2020'de ise dijital mecralarda "Seni Çok Özlüyorum" albümünü çıkardı.

KORAY AVCI'NIN BABASI NEDEN VEFAT ETTİ?

Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden babasının cenaze töreninde konuşan Koray Avcı, babası için dua istedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×