Kocasinan'da köhne yapılar değişim rüzgarıyla yenileniyor

Kocasinan'da köhne yapılar değişim rüzgarıyla yenileniyor
Kocasinan Belediyesi tarafından fiziki ömrünü tamamlamış köhne yapıların yıkılarak, daha modern ve yaşanabilir konutların inşa edilmesine yönelik devam eden Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında Yunusemre Mahallesi’nde B3 blok 104 dairenin 22 Haziran 2021 Salı günü saat 14.00’te kat karşılığı ihalesi gerçekleştirilecek. Kocasinan’da dünya ölçeğinde projelere imza atan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hem fiziksel hem de sosyal açıdan kapsamlı projelerle Kocasinan’ı geleceğe taşıyacaklarını söyledi.

Daha modern, daha kaliteli ve daha yaşanabilir şehir için projeler hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında yeşil alanları, oyun parkları ve sosyal çevresi ile Kayseri’nin yeni yüzü olacak.” dedi. Kentsel dönüşüm projelerine hız verdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’ın daha da güzelleşmesi için kentsel dönüşüm en önemli çalışmalarımızdan biridir. Çalışma programımız kapsamında ekiplerimizle birlikte gece-gündüz demeden hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Daha modern, daha kaliteli ve daha yaşanabilir kent için yeni projeler hayata geçiriyoruz. Konutlarıyla, sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla örnek projeler ortaya koymaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, kentsel yenilemenin sosyal odaklı olması gerektiğini ifade ederek, “Kocasinan’ın birçok noktasında kentsel dönüşüm çalışmasını yürütüyoruz. Mevcut ilan edilmiş alanların kentsel dönüşüm alanlarına hızlıca dönüştürülmesi ve inşaatların başlaması için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Şehrimize yakışır yeni alanlar inşa edeceğiz. Kentin ihtiyacı olan sosyal mekanlar oluşturacağız. okul, Kur’an Kursu, cami, pazar yeri, park, sosyal merkezler gibi bölgede nelere ihtiyaç duyuluyorsa kentsel dönüşümle birlikte tamamlanmasını sağlayacağız. Bu bizim esas amaçlarımızın başında geliyor.” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Sindelhöyük Mahallesindeki içme su hattı yenilendi “Melikgazi Kıyafet Evi” ihtiyaç sahiplerini giydiriyor Annesiz kalan yavru kedilere Yahyalı Belediyesi sahip çıktı Melikgazi'nin ulaşımda hizmet atağı devam ediyor Talas’ta yağmur suyu hatları güçlendiriliyor Çolakbayrakdar: “Kentsel dönüşümle sosyal dönüşümü aynı anda gerçekleştiriyoruz” Çiftçilerin malları Melikgazi'nin desteği ile korunacak Talas Çimenli Caddesi'nde yenileme çalışması Evlerinin anahtarını Başkan Palancıoğlu verdi Develi’de ilçe protokol, tayini çıkan jandarma personeli ile bir araya geldi Mobil kuaför uygulaması kırsaldan tam not aldı Melikgazi'de gelir artırıcı faaliyetler masaya yatırıldı 15 Temmuz Şehitler Parkında Hummalı Çalışma Başkan Çolakbayrakdar, “Geri dönüşümle geleceği ve doğayı koruyoruz” Kocasinan'da köhne yapılar değişim rüzgarıyla yenileniyor Kocasinan Belediyesi yenileme çalışmalarını her gün bir mahalle devam ettiriyor Başkan Esat Öztürk esnaf ziyaretlerine devam ediyor Aydınlıkevler Mahallesi alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile yenileniyor Kocasinan Belediyesi, kanalları temizleyip ilaçlıyor Arife öğretmenin adı Talas'taki parkta yaşayacak Talas Belediyesi okulları yeniliyor Çolakbayrakdar, "Dünya standartlarının üzerindeyiz" Melikgazi'de her kesim için sesli kütüphane Melikgazi tarihine ve geçmişine sahip çıkıyor Çolakbayrakdar: "Yaptığımız hizmetlerle okuyan bir nesil yetiştiriyoruz"
×