Reklamı Kapat

Kocasinan’Da Gaziler, Şanlıurfa yolcusu

Kocasinan’Da Gaziler, Şanlıurfa yolcusu
Kocasinan Belediyesi, gazi ve yakınlarını peygamberler diyarı olan Şanlıurfa’ya gönderdi. Tarihe kaynaklık eden Şanlıurfa’yı yakından tanıma fırsatı bulacak olmalarından dolayı ve böyle bir imkanı kendilerine sunulduğu için çok mutlu olduklarını ifade eden gazi ve aileleri, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. Başkan Çolakbayrakdar ise her zaman gazi ve şehit ailelerinin yanlarında olduklarını vurguladı.

Kocasinan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şubesine kayıtlı ve Kıbrıs gazilerinden oluşan 45 kişilik kafile, Şanlıurfa’ya uğurlandı. Ecdadın dillere destan mücadelesinin yaşandığı yerlere gitmenin kendilerini heyecanlandırdığını belirten gazi ve aileleri, “Şanlıurfa’ya gittiğimiz için çok mutluyuz. Urfa’yı daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Bizlere böyle bir fırsatı sunduğu için ve her zaman yanımızda olan Kocasinan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.
Her zaman gazi ve şehit ailelerinin yanlarında olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar ise şehit ve gazilere minnet duyduklarını kaydetti. Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir milletin, şehitlerine ve gazilerine göstereceği en öncelikli vefa, şehit yakınlarını ve gazileri yalnız bırakmamaktır. Bu topraklarda huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşıyorsak şehitlerimizin sayesindedir. Bu yüzden her zaman yanlarındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Mevlam, birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Bir kez daha dile getiriyorum ki; vatanını, milletini ve kutsal değerlerini korumak için savaşan ve bu uğurda canını veren aziz şehitlerimiz asla unutulmayacak. Bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı, sıhhatli hayırlı ömürler diliyorum”.
Kıbrıs gazilerinden oluşan 45 kişilik kafile, karayolu ile Şanlıurfa’ya doğru yola çıktı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Karadut Beste Yarışması'nda büyük gün yaklaşıyor Kocasinan Belediyesi'nden 'Sıcacık Destek' Talas’ta asfalt çalışmaları hız kesmiyor... Talas Millet Bahçesi Projesi adım adım ilerliyor Kocasinan’ın saklı cenneti ‘Bayramhacı’ turizme kazandırılıyor Kocasinan Belediyesi, geri dönüşümle geleceği ve doğayı koruyor Kayseri Büyükşehir’in 2022 yılı bütçesi 1 milyar 800 milyon TL Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2’nci uygulama etabında 560 bağımsız bölüm yıkıldı Pınarbaşı Belediyesi ile COD Enerjiden çiftçiye tam destek Sakaltutanlılar istedi Başkan Yalçın yaptı Melikgazi Belediyesi'nde şok gelişme!.. Büyükşehirin ulu çınarlarından çocuklara moral desteği Ali Dağı'nda 20 bin ağaç daha toprakla buluştu Başkan Çolakbayrakdar: "Kocasinan yeşil kalkınma hedefinin lokomotifi olacak" Genç Talas’a Ankara’da Büyük ilgi Çolakbayrakdar, “Hizmetlerimizle okuyan bir nesil yetiştiriyoruz” Talas’a 4 yeni okul için imzalar atıldı Çolakbayrakdar, “Kendi kendine yeten belediye olarak standartları artırıyoruz” Başkan Büyükkılıç’tan Erciyes’e yeni yatırımlar KASKİ KIŞA HAZIR Başkan Yalçın: “Bu ödülde herkesin emeği var” Atatürk'ün talimatıyla yapılan okul restore edilmeyi bekliyor Büyükkılıç: “Kayseri Kitap Fuarı için tüm hazırlıklar tamamlandı” Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Talas Belediyesi’ne ödül Başkan Büyükkılıç: “Kayseri’ye Ödüller Yakışır”
×