Kocasinan'da diyabetle yaşayan çocuklar daha mutlu

Kocasinan'da diyabetle yaşayan çocuklar daha mutlu
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet rahatsızlığına dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak için diyabetli çocukları ve ailelerini, Barsama Mesire Alanı'nda misafir etti.

Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay ile birlikte Tip1 diyabet hastası çocuklara iğnesiz sensörlü ölçüm cihazı dağıtan Başkan Çolakbayrakdar; "Sevgi okyanusuna sahip çocuklarımızın, yüzlerini gülümsetmek ve mutlu etmek için çalışıyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. Her zaman evlatlarımızın yanındayız" dedi. Birbirinden farklı etkinliklerle doyasıya eğlenen çocukların oyunlarına da eşlik eden Başkan Çolakbayrakdar, eşsiz bir gün yaşattığı çocukların gönüllerini fethetti.

Vatandaşların ‘Cennetten bir köşe’ diye niteledikleri ve maviyle yeşilin bir arada olduğu Barsama Mesire Alanı’nda diyabetli çocuklar ve aileleriyle bir araya gelen Başkan Çolakbayrakdar, onlara unutulmaz bir gün yaşattı. Diyabetli çocuklarla yakından ilgilenip, sohbet eden  Başkan Çolakbayrakdar, diyabetin zorluklarıyla ilgili Anadolu Diyabet Derneği Kayseri şube Başkanı Figen Köprülü'den bilgiler aldı.

Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay ile birlikte Tip1 diyabet hastası çocuklara iğnesiz sensörlü ölçüm cihazı dağıtan Başkan Çolakbayrakdar; "Sevgi okyanusuna sahip çocuklarımızın gönülleri, milyonlarca gönüldür. Onlar için ne yapsak azdır. Valiliğimiz, belediyelerimiz ve hayırseverimiz iş birliği ile şehrimizde yaşayan Tip1 diyabet hastası çocuklarımıza iğnesiz sensörlü ölçüm cihazı dağıttık. Bu işin sürdürülebilir konusunda bakanlığımızın da çalışması var. İnşallah çalışmalar yakın zamanda faaliyete geçer ve çocuklarımızın yaşam konforunun artmasını sağlar. Daha önce glüten olan ürünleri tüketemeyen çölyakı,  2016 yılında bilinir hale getirmiştik. Belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber edip, büyük bir kampanya başlatmıştık. Glüten hassasiyeti olan ailelerimize gıda paketi dağıttık. Bu çalışmamız, o zaman hem Kayseri'de hem de Türkiye'de öncü oldu ve birçok belediye örnek aldı. Bugünkü etkinliğimizde iğnesiz sensörlü şeker ölçüm cihazı dağıttık. Bu konuya dikkat çekmek ve farkındalık olması açısından etkinliğe imza attık. Bu farkındalığı toplumun bütün katmanlarına yayarak, daha bilinmesi için daha fazla çocuklarımıza destek olacağız. Evlatlarımızı, daha mutlu ve yüzlerini gülümsetmek için gereken hassasiyeti göstereceğiz. Çocuklarımızın, her zaman yüzü gülsün" ifadelerine yer verdi.

Gençlik Kulübü üyelerinin hazırladığı el emeği göz nuru bileklikleri de çocuklara hediye eden Başkan Çolakbayrakdar, etkinlikte doyasıya eğlenen ve enerji harcayanlara, kavurma, bulgur pilavı ve çeşitli yiyecekler ikram etti.

Diyabet hastası çocuklar ve aileleri, Barsama'da keyifli bir gün geçirirken, moral ve motivasyon etkinliklerle gönüllerince eğlenme imkanı buldu. Kocasinan Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikten memnun kaldıklarını belirten çocuklar ve aileleri, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×