Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı

Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı
Kocasinan Belediyesi, araç filosuna eklediği ve 129 milyon liraya alınan 38 yeni aracın tanıtım törenini düzenledi. Yeni alınan araçların gelecek hafta itibariyle vatandaşın hizmetine sunulacağını söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yeni 38 araç, 11 Eylül Pazartesi Günü itibariyle Kocasinan yollarında olacak. Bu araçlar; Kırsal, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Ve Bahçeler Müdürlüğü’nde hizmet verecek. Özellikle son 4 yıldır, araç filomuzu güçlendirme konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bugüne kadar ilçemize 135 iş makinası dahil ettik. Ayrıca yeni araçlar demek, yeni hizmet alanlar demektir. Kocasinan’da farklı projelere imza atmak için gayret ediyor ve her alanda hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kocasinan Belediyesi, araç filosuna eklediği; 129 milyon liraya alınan 38 yeni aracın tanıtımını töreni düzenledi. Düzenlenen tanıtım törenine; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Bayar Özsoy ve Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Selçuk Melekoğlu, Ford Metinler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu, sivil toplum kuruluşları, il müdürleri, oda başkanları, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katılım sağladı. Açılış töreni, saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve açılış konuşmalarının ardından sembolik anahtar teslimiyle birlikte sona erdi. Tanıtılan 38 araç, gelecek haftadan itibaren vatandaşın hizmetine sunulacak.
Kayseri’de el ele, kol kola ve gönül belediyeciliğiyle hizmet anlayışının hakim olduğuna dikkat çeken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Değerli başkanımı tebrik ediyorum. Hem çalışıyor hem de araç filosunu gençleştirip, güçlendiriyor. Bizler, şehrimize daha faydalı olabilme gayreti içerisinde yoğunca çalışıyoruz. Özellikle deprem bölgesinde çalışmalarımız örnektir. Burada hizmet anlayışıyla Kayserimizde iyi hizmetler veren 17 belediyemiz var. Kayseri’de kol kola girerek hizmet var. Bu da şehre bereket olarak geri dönüyor” dedi.
Hizmet alanı çok geniş olan bu araçların Kocasinan Belediyesi için önemli olduğunu belirten AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Kocasinan’ın sınırları içerisinde Büyükşehir Belediyesi, valilik, havaalanı gibi önemli yerler bulunuyor. Hizmet alanı geniş olan Kocasinan’a bu alınan araçların hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan hizmetlerden ve yatırımlardan ötürü Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Hizmetten hizmete yatırımdan yatırıma koşan Kayseri belediyeciliğini model olarak aldığı başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi huzurumuzu bozmasın. Kayserimizde bu birlikteliğini bereketini yaşıyoruz” dedi.
‘YENİ ARAÇLAR, YENİ HİZMET ALANLARIDIR’
Yeni alınan araçların gelecek hafta itibariyle vatandaşın hizmetine sunulacağını söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yeni 38 araç, 11 Eylül Pazartesi Günü itibariyle Kocasinan yollarında olacak. Bu araçlar; Kırsal, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Ve Bahçeler Müdürlüğü’nde hizmet verecek. Özellikle son 4 yıldır, araç filomuzu güçlendirme konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bugüne kadar ilçemize 135 iş makinası dahil ettik. Bu araçların içinde farklı özellikle araçlar alıyoruz. Bunlardan biri olan yüzde yüz elektrikli minibüs olarak aldığımız aracı, Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüzde engelli kardeşlerimiz için kullanılacak. Yüzde yüz elektrikli araç, belediyede alınan ilk elektrikli araçlardan birisidir. Kayseri’de tek olan diğer aracımız ise asfalt freze aracı ile ömrünü doldurmuş asfaltları kazıyarak, yeni yollarda asfaltı kullanılıyoruz. Bu noktada 173 aracı Kayserimize kazandırdık. Ayrıca yeni araçlar demek, yeni hizmet alanlar demektir. Kocasinan’da farklı projelere imza atmak için gayret ediyor ve her alanda hizmet ediyoruz. Özellikle kentsel dönüşümle yeni bir şehir kuruyoruz. Geri dönüşümden temizliğe, zabıtadan çözüm merkezine, sosyal yardımdan kültüre kadar her alanda belediyemize hizmet üretiyoruz. 7/24 esaslı çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sayın bakanımızın hizmet belediyecilik, borçsuz belediye anlayışıyla emin adımlarla yürüyoruz. Her geçen gün büyüyor ve gelişiyoruz. Kent merkezinden kırsala kadar daha güzel hizmetler sunabilmek için aldığımız araçların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Araç filosunu güçlendirmek ve yenilemek son derece önemli ve değerlidir. 6 Şubat depreminde garajımızdaki bütün araçlar, 24 esaslı deprem bölgesinde hizmet verdi. Bütün gayretimiz, çabamız; ülkemizin daha güçlü olması içindir” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×