Reklamı Kapat

Kızılay Talas Şubesi’nin yeni hizmet binası açıldı

Kızılay Talas Şubesi’nin yeni hizmet binası açıldı
Talas Belediyesi tarafından yaptırılan Türk Kızılay Talas Şubesi hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ait arsa üzerine inşa edilen ve hayırsever Halil Ünal’ın da katkı sağladığı Kızılay hizmet binasının açılışı için Mevlana Mahallesi Halef Hoca Caddesi üzeri, Halef Hoca Mezarlığı yanında tören düzenlendi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar binanın yapımı için Başkan Yalçın ve hayırsevere teşekkür ederek, “Bugün gerçekten önemli bir gün. Hayatın içinde bir nokta koyuyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için güzel bir çalışma. Kurumlar olmadan devlet olmaz. Devlet olmadan da kurum olmaz. Kişiler gider kurumlar kalır. O bakımdan kurumlara sahip çıkmaz zorundayız. Kurumlar olmazsa olmazımızdır. 93 Rus Harbi’nde İngiliz bir doktor kitabında Kızılay’ın savaşta nasıl bir hizmet ettiğini, nasıl bir fedakarlık yaptığını büyük bir şeref ve gururla anlatıyor.” diye konuştu.
“KAYSERİLİ HAMİYETPERVERDİR”
Kimsenin hayatta başına ne geleceğini bilemediğini belirten Bakan Akar, şunları söyledi: “Bizim için ne oldum değil ne olacağım demek lazım. Kimse ne yaşayacağını bilemez. Depremde gördük. Hali vakti yerinde bir vatandaşımız bir konteynere muhtacım dedi. İşte orada yardıma Kızılay yetişiyor. Çayla, çorbayla, iğneden iplik ile her şeye yetişiyor. Bu nedenle Kızılay’ı her an göreve hazır halde tutmak lazım. Sadece devletimizle değil hamiyetperver vatandaşlarımızla da ne kadar övünsek azdır. Devlet vatandaşının yanına koşuyor, 85 milyon da devletine koşuyor. Kayserili gerçekten hamiyetperverdir. Her zaman övündük, övünüyoruz. Hastaneler, ASPİLSAN, komanda tugayı gibi kurumlar çok iş yaptılar. Bu deprem dünya tarihinde sayılı yere sahip çok büyük bir felaket. Bu yaraların sarılması ilk andan itibaren asker ve sivil vatandaşın yanına koştuk. Bunun dışındaki sözler boştur. Onu bunu suçlamak fitnedir fesattır. Depremden bir ay sonra gelen misafirler bu kadar kısa sürede yaraların sarılmaya başladığını görünce şaşırdılar.”
“DEPREMZEDELER MİSAFİRLERİMİZDİR”
Bakan Akar, deprem bölgesine son ana kadar yardıma devam edeceklerini anlatarak şöyle konuştu: “Onlarla beraberiz. İlimize gelen kardeşlerimiz de başımızın tacıdır. İhtiyaç duydukları sürece kalacaklar. Onları misafir etmeye büyük bir şerefle devam edeceğiz. Hiçbir şekilde Kızılay olarak etnik kimliğe bakmadık bakmayacağız. 85 milyon birinci sınıf Türk vatandaşıdır. Tek yumruk tek yürek olarak yaraları sarmaya devam edeceğiz.”

Törenin açılışında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapımı tamamlanan binanın 6 Şubat depremiyle hizmet vermeye başladığını belirterek, “Kızılay 155 yıldır savaşta, depremde, selde felakette insanlığa yardıma koşuyor. Bunu yaparken ne kadar güçlü altyapıya ve teknik donanıma sahip olursa o kadar başarılı olur. Buradan yola çıkarak Talasımıza her yönüyle dört dörtlük, teknik imkanları, depoları, çalışma ofisleri ile her an yardıma hazır bir Kızılay kazandırmak istedik. 5 milyona mal olan binanın yapımında 1 milyon liralık katkılarından dolayı hayırsever Halil Ünal amcamıza, yapımı için canla başla gayret eden Talas Şube Başkanımız Sayın Ünal Yüksel’e, emeklerini esirgemeyen Kızılay gönüllülerine teşekkür ediyorum.” dedi.

“İYİLİĞİN AMİRAL GEMİSİ TALAS’A DEMİR ATTI”
Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ise “Medeniyetimizde birlik, beraberlik ve kardeşlik var. Medeniyet ayrımsız hizmeti emreder. Dün, bugün, yarın devletimizle bu yardımı sürdüreceğiz. İyiliğin amiral gemisi Talas’a demir attı. Bu destek için hayırseverimize ve başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Halil abimiz ve Talas Belediye Başkanımızın katkılarıyla bir güzelliğe daha imza atılıyor. Kızılay yerli ve milli bir kuruluşumuz. Bu tür hizmetler bizi keyiflendiriyor. Bu çalışma hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Hayırsever Halil Ünal da projenin yapımında başta Başkan Mustafa Yalçın olmak üzere emeği geçen herkesi teşekkür ederek, “Bu projede yer aldığım için mutluyum. Vatana, millete, Talas’a hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Akar ve Başkan Yalçın hayırsever Halil Ünal ve yüklenici firma temsilcisi Müjdat Karaman’a çiçek ve plaket verdi. Ardından protokol üyeleri dualarla hep birlikte açılış kurdelesini kesti. Program binanın gezilmesi ile sona erdi. Bin 65 metrekarelik binada eğitim ve toplantı salonlarının yanı sıra aile destek merkezi, gıda deposu, soğuk hava deposu, lojistik depolar, idare katı gibi bölümler bulunuyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak Başkan Büyükkılıç: “140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik” Kayseri’de 6’ncı kitap fuarı gerçekleştirilecek Hulusi Akar Bulvarı - İtfaiye Talas Grup Amirliği yolu çalışma süresince 9 saat kapalı Yahyalı’da 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi 4 ilçeye toplamda 180 milyon 275 bin ek bütçe Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı “İstişareyle şehri yönetmek güzel bir şey” Yeşilhisar’da bağ ve bahçe aralarında beton kanal çalışması tamamlandı BÜSAM Şehir Akademi 2023 Güz Dönemi kayıtları başladı Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi, çalışmaya devam ediyor Akkışla’nın Gömürgen Mahallesinde sıcak asfalt dökülmeye başladı Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira” Büyükşehir’den ticari araçlar için online başvuru sistemi Akkışla’ya 5,5 milyon liralık Süt İşletme Tesisi yapılacak KAYMEK Robotik Kodlama Atölyesi kayıtları başladı Talas Mevlana – Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında sona gelindi Onarım Timi İş Başında Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı İncesu'da 28'inci Üzüm Festivali başladı Yahyalı Belediyesi yeni araçlarını tanıttı
×