Reklamı Kapat

Kıvırcık Yollarda ekibi, depremzedelere 109 evin açılmasını sağladı

Kıvırcık Yollarda ekibi, depremzedelere 109 evin açılmasını sağladı
Kayseri’ye gelen depremzedelere yardım amacıyla Muharrem Ekincioğlu’nun Kıvırcık Yollarda ekibi 109 evin açılmasına vesile oldu. Gönüllüler tarafından toplanan her türlü yardım evlere yerleştirildi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan İlçeleri merkezli 9 saat arayla meydana gelen 2 büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yıkıma sebep oldu. Evleri kullanılamaz hale gelen veya hasar alan depremzedeler çevre illere gitti. Kayseri'ye ise 42 bin 746 depremzede geldi.

Yaşanan depremler sonrası Kayseri’de misafir edilen depremzedelere yardım etmek amacıyla Muharrem Ekincioğlu’nun Kıvırcık Yollarda ekibi 109 evin açılmasına vesile oldu. Kurdukları grup sayesinde depremzedelerin ihtiyaçlarını toplayarak onlara yardım etmeye çalışan Kıvırcık Yollarda ekibi, topladıkları yardımlar sayesinde 109 evin ihtiyaçlarını karşılayarak 166 aileye sıcak yuva sağladı. Kıvırcık yollarda ekibi ve gönüllüler tarafından evlerin sobadan kömüre, gıdadan kıyafete ve ev eşyalarına varıncaya kadar tüm ihtiyaçları karşılandı. Muharrem Ekincioğlu, ayrıca öğrenci depremzedeler için de kırtasiyeleri gezerek indirim aldı.

Kıvırcık yollarda ekibi tarafından yapılan açıklamada, “Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Birlik beraberlik ruhuna bir el de biz uzatmak istedik ve ‘acılar paylaştıkça azalır’ dedik. Kıvırcık Yollarda ekibi olarak Muharrem Ekincioğlu önderliğinde 109 ev açılmasına ve 166 ailenin sıcak bir yuvaya sahip olmasına vesile olduk. İlk olarak Whatsapp gruplarında iş bölümü yaparak uyum içerisinde ilerledik. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşımı koordine ederek gerek firma araçlarımızla gerek nakliyeci arkadaşların desteği ile 9 kişilik ekiple üstesinden geldik ve son aile ihtiyacı karşılanana kadar da el birliği ile yardımlaşmaya devam edeceğiz. Sesinizi duyana kadar durmayacağız. Karanlıkta bıraktığınız hayallerinizi, birlikte aydınlığa ulaştırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Gençlere ÖTV’siz telefon, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi Kayseri Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor Model Fabrika Kayseri Öğren-Dönüş Projesi 7’nci Lansman Toplantısı düzenlendi İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı Büyükkılıç: “Türkiye’de Gold Standart Sertifikası’na sahip 6’ncı proje Büyükşehir’in” Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, göreve başladı Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor!
×