Kıvırcık Yollarda ekibi, depremzedelere 109 evin açılmasını sağladı

Kıvırcık Yollarda ekibi, depremzedelere 109 evin açılmasını sağladı
Kayseri’ye gelen depremzedelere yardım amacıyla Muharrem Ekincioğlu’nun Kıvırcık Yollarda ekibi 109 evin açılmasına vesile oldu. Gönüllüler tarafından toplanan her türlü yardım evlere yerleştirildi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan İlçeleri merkezli 9 saat arayla meydana gelen 2 büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yıkıma sebep oldu. Evleri kullanılamaz hale gelen veya hasar alan depremzedeler çevre illere gitti. Kayseri'ye ise 42 bin 746 depremzede geldi.

Yaşanan depremler sonrası Kayseri’de misafir edilen depremzedelere yardım etmek amacıyla Muharrem Ekincioğlu’nun Kıvırcık Yollarda ekibi 109 evin açılmasına vesile oldu. Kurdukları grup sayesinde depremzedelerin ihtiyaçlarını toplayarak onlara yardım etmeye çalışan Kıvırcık Yollarda ekibi, topladıkları yardımlar sayesinde 109 evin ihtiyaçlarını karşılayarak 166 aileye sıcak yuva sağladı. Kıvırcık yollarda ekibi ve gönüllüler tarafından evlerin sobadan kömüre, gıdadan kıyafete ve ev eşyalarına varıncaya kadar tüm ihtiyaçları karşılandı. Muharrem Ekincioğlu, ayrıca öğrenci depremzedeler için de kırtasiyeleri gezerek indirim aldı.

Kıvırcık yollarda ekibi tarafından yapılan açıklamada, “Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Birlik beraberlik ruhuna bir el de biz uzatmak istedik ve ‘acılar paylaştıkça azalır’ dedik. Kıvırcık Yollarda ekibi olarak Muharrem Ekincioğlu önderliğinde 109 ev açılmasına ve 166 ailenin sıcak bir yuvaya sahip olmasına vesile olduk. İlk olarak Whatsapp gruplarında iş bölümü yaparak uyum içerisinde ilerledik. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşımı koordine ederek gerek firma araçlarımızla gerek nakliyeci arkadaşların desteği ile 9 kişilik ekiple üstesinden geldik ve son aile ihtiyacı karşılanana kadar da el birliği ile yardımlaşmaya devam edeceğiz. Sesinizi duyana kadar durmayacağız. Karanlıkta bıraktığınız hayallerinizi, birlikte aydınlığa ulaştırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×