Reklamı Kapat

Kışlık şapkalar sizi bekliyor

Kışlık şapkalar sizi bekliyor
Havaların soğumasıyla birlikte kışlık şapkalar tezgahlarda yerini aldı. Kapalı Çarşıda kışlık şapka satışı yapan Feyzullah Çat, “Esnaf ve vatandaş olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Her şey ateş pahası olmuş durumda. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

Kayseri’de havaların soğumasıyla kışlık kıyafetler ilgi görmeye başladı. Bunlardan biri de kışlık şapkalar oldu. Kışlık şapkalar tezgahlarda yerini aldı. Kapalı Çarşı’da kışlık şapka satışı yapan esnaf Feyzullah Çat, "Küresel ısınma sebebiyle kış ayları eskisi gibi çetin geçmiyor, ancak yine de soğuk bir şehirdeyiz. Vatandaşlar üşüyor. Kasket modelleri, kep tarzı modellerimiz var. Bere, eldiven, kaşkol gibi ürünler satıyoruz müşterilere. Diğer illerden buraya gelen insanlar, Erciyes'e gitmek istediği zaman da burada alışveriş yapıyor. Pandemi dolayısıyla müşteri durumumuz da geçen dönemden bu döneme kadar ister istemez etkilendik. Benim kendi işim biraz daha 65 yaş üzeri insanlar olduğu için evden çıkamıyorlar hastalıktan dolayı. Bu yüzden de işlerimiz de düşüş var" diye konuştu.

'HER ŞEY ATEŞ PAHASI OLMUŞ DURUMDA’
Kışlık ürünlerde fiyat durumunu anlatan Çat, "Her şey pahalandı ancak vatandaş da mecburen üşüyorsa şapka alması, eldivenini takması gerekiyor. Esnaf ve vatandaş olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Her şey ateş pahası olmuş durumda. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Geçen sene bazı modelleri 20 liraya satarken, bu sene sattığımız fiyattan biz kendimiz aldık. Şuan da 25-30 liraya da satışını yapıyoruz. Fiyatlar ister istemez yüzde 50-60 civarında artmış durumda. Ben satış yaparken 20 liraya aldığım ürünün satışını 25 lira olarak söylediğimde bile ‘bu fiyat olur mu?’ diye düşünüyorum. Çünkü eskiden şapkaları 5 liraya 6 liraya satıyorduk. Bu fiyatlardan satılıyor olmasıyla ürünler bir anda 35 lira olunca vatandaş da ister istemez etkileniyor. Ancak yalnızca bizde değil her üründe fiyat artışı var. Bu durum nereye gidiyor, ne yapmaya çalışıyoruz kimse anlamış durumda değil" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×