Kışın vazgeçilmezi şifalı bitkiler

Kışın vazgeçilmezi şifalı bitkiler
Havaların soğumasıyla birlikte şifalı bitkilere ilgi arttı. Vatandaşlar özellikle enerji veren ve hastalıklardan koruyan bitkisel çaylar için aktarların yolunu tutuyor.

Kış mevsiminin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte hastalıklar da arttı. Özellikle kış hastalıklarına yakalanmak istemeyen, vücut direncini arttırmak isteyen vatandaşlar, aktarlara akın ediyor. En fazla alınan ürünlerin başında ise kuşburnu, kozalak şurubu ve macunu geliyor.

Uzun yıllar aktar olarak çalışan Adil Güler, ”Kovid olsun öksürük olsun en çok ciğerlere etki ettiği için şu an kozalak şurubu ve kozalak macunu revaşta. Bunun dışında gülhatmi bitkisi öksürüğe çok iyi gelir. Karışık kış çayları da öyle. Bize gelen vatandaşlara bunları veriyoruz. Biliyorsunuz bizim en doğal C vitamini kaynağımız kuşburnu. Hiçbir şekilde ne ilaç görmüş ne gübre görmüş. Tamamen doğal” dedi.

“KUŞBURNU DA ÇIK SATILIYOR”

Grip ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına yakalanmamak için insanların daha çok kuşburnu aldığını belirten Güler, “Bize gelen müşterilerimize kuş burnunu tavsiye ediyoruz. Herkes şu an bu tarz ürünleri kullanıyor ve memnun kalıyorlar. Narenciye de tüketilmelidir ama kuşburnu çayı çok daha etkili oluyor. Müthiş bir C vitamini deposu” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Hafta sonu hava sağanak yağışlı.... Yamaç paraşütü Türkiye Şampiyonası Kayseri’de gerçekleşecek TOBB yönetimine Kayseri’den 2 isim seçildi Aksaray Belediyespor’un şampiyonluk kupası çalındı KGK genel kurulu tamamlandı: Genel Başkan Dim güven tazeledi Kayseri Barosu alkol alınan masada kız çocuğu oynatılması olayının takipçisi olacak Kayseri’den 2. Hac Kafilesi uğurlandı Sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimleri verildi 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim Sonuçları Resmi Gazete’de yayımlandı Yahyalı’da deprem: 3.5 Enerji Yönetim Birimi bilgilendirme toplantısı yapıldı ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ konulu toplantı Dulkadiroğlu’nda ‘Melikgazi Belediyesi Yaşam Alanı’ açıldı Bakan Akar, “Ülkemizin bir tarafta bekası, diğer tarafta refahını artırmak için çalışıyoruz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri 2018 seçimlerinde ulaştığı oy oranına 2023’te ulaşamadı Başkan Yalçın, “Seçim Gündemden Düşmeli, Ekonomiye Odaklanılmalı” Şiddetli yağış sele dönüştü Mahalle Ziyaretlerinde Bakan Varank'a "TOGG" Teşekkürü Büyükkılıç: "Milletimizin İradesine Saygı Duyuyoruz" Kurtların saldırdığı koyunlar telef oldu Denizi olmayan Kayseri’de somon hasadı Propaganda yasağı başladı... Okullu Gençler B voleybol il birinciliği sona erdi Benzine, iki defa ertelenen zam, Salı günü bekleniyor Talas’ta ‘Bina Görevlileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ açıldı
×