Reklamı Kapat

Kiracıoğlu: "Utanmadan sıkılmadan nasıl bu kadar yalan söyleyebiliyorsunuz?"

Kiracıoğlu:
Kayseri OSB’nin 12 Kasım’da yapılacak olan mali genel kurulunun detayları ortaya çıkmaya başladı. Mali genel kurul gündem maddelerine ilişkin yapılan açıklamalar ise sanayiciyi aldatmaya yönelik olarak yorumlandı.

OSB'ne Sahip Çık Platformu Başkanı İş İnsanı Bekir Okay Kiracıoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gerçekleri gözler önüne serdi.

Genel kurul gündem maddelerinin belirlendiği ve görevden alınan Tahir Nursaçan başkanlığındaki eski yönetimin göreve devam edip etmemesi yönündeki bir maddenin sanayicilerin oylarına sunulacağı bildirildi.

Kiracıoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Babayiğit başkan bizler, sizlerin yalanlarınızı ortaya çıkarmaktan bıktık siz yalan söylemekten bıkmadınız. Bu videonun cevabı OSB yönetmeliği 24/5 nolu maddesinde. Hiç utanmadan sıkılmadan nasıl bu kadar yalan söyleyebiliyorsunuz? Gerçekten hem kendinize hem de sanayicimize yazık ediyorsunuz"


Söz konusu maddeye ilişkin Gazeteci İlter Sağırsoy’a açıklamalarda bulunan eski Başkan Tahir Nursaçan’ın, “kendilerine güvendikleri” için böyle bir maddeyi gündeme koyduklarını belirtmesine karşın, OSB yönetmenliği ise tam tersini söylüyor.

OSB Yönetmeliği’nin ‘Organ ve organ üyelerinin sorumluluğu’ başlıklı 24 maddesinin 5. Fıkrasına göre;

“Haklarında 7 nci maddenin altıncı fıkrasının (b) bendinde belirtilen suçlarla ilgili olarak kamu davası açılmış olanların görevleri, ilk müteşebbis heyet/genel kurul toplantısına kadar devam eder. Bu durumdaki üyelerin azli veya göreve devamı hakkında karar alınması hususu, yapılacak ilk müteşebbis heyet/genel kurulun gündemine alınır. Azil veya göreve devam oylamasında ilgililer oylamaya katılamaz. Buhususun müteşebbis heyet/genel kurul gündemine alınmaması halinde yönetim kurulu sorumlu olur.”

24 maddenin atıfta bulunduğu 7 madde ise şöyle;

PAYLAŞ
GÖNDER
×