Reklamı Kapat

KİGDER’in Desteklediği Mikrokredi Yine Umut Oldu

KİGDER’in Desteklediği Mikrokredi Yine Umut Oldu
Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ve Türkiye İsrafı Önlem Vakfı (TİGVA) tarafından hayata geçirilen ve Dr. Sema Karaoğlu’nun başkanlığını yürüttüğü Kadın İşbirliğini Destekleme Derneği (KİGDER)’in de kuruluşundan bu yana destek verdiği mikrokredi sistemiyle 6 buçuk yıldır kredi kullanan Havva Kundakçıoğlu, hem meslek, hem de iş sahibi oldu.

Türkiye’de hayata geçirilen Mikrokredi sistemiyle evlerinde oturmak zorunda kalan kadınlar adeta hayat buluyor. Kendi el becerilerini ortaya koyup ev ekonomisine katkı sunmak isteyen kadınlara sağlanan küçük ölçekteki sermaye, o kadınlara iş kapılarını aralıyor.

Mikrokredi sisteminin kurulduğu 2003 yılından bu yana başkanlığını üstlendiği KİGDER ile 300 bin liranın üzerinde katkı sunan Dr. Sema Karaoğlu, bu krediyle birçok kadının hem meslek, hem de işyeri sahibi olmasına dernek olarak katkıda bulunduklarını söyledi. KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu ve dernek yönetimi ve üyeleri ile kendi işini kurarak butik işletmesi açan Havva Kundakçıoğlu’nun mutluluğuna ortak oldu.

Kadınların istihdama dönük projelere katkılarını esirgemeyeceklerini belirten Dr. Sema Karaoğlu, “Mikrokredi, KİGDER’in kuruluşundan beri destek olduğu bir sistem. Şu ana kadar bin 350’ye yakın kadın bu yöntemle iş hayatına atıldı. KİGDER olarak mikrokredi sisteminin fonuna 300 bin liranın üzerinde katkı sunan KİGDER aracılığıyla ev kadınlarımızın iş hayatına atılmalarına katkıda bulunduk. Kadınların yalnızca evlerinde oturarak yaşamlarını sürdürmeleri bir kader değildir. Bu kadınlara dönük alanlar açıldığı takdirde kesinlikle bu durum kader olmanın dışına çıkacaktır. 6 buçuk yıldır mikrokredi sisteminden 60 bin lira kredi kullanan Havva Kundakçıoğlu kardeşimiz kendisine butik açtı. Hayırlı bol kazançlar dilerim. Bütün ev kadınlarımız mikrokredi desteğiyle kesinlikle bir şeyler üretebilir ve ev ekonomisine katkı sunabilirler. Bu sistemin hayata geçmesini sağlayan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı TİSVA’ya, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı TGMP’ye, Kayseri şube yetkilisi Sevgi Öner Aslan’a, yardımcısı Erkan Dumrul’a, Başkanı Aziz Akgül’e ve ve kapılarını çaldığımızda bizi geri çevirmeyen mikrokredi bağışçılarını sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hepimizin emeği karşılığını buluyor.” dedi

PAYLAŞ
GÖNDER
Türkiye’nin en büyük 2. mobilya ihracatçısı Kilim'den istihdama katkı Tahir Nursaçan: Kayseri Sanayicisi Pahalı Elektrik Kullanmıyor Kayseri OSB İtfaiye Filosu Gücüne Güç Katıyor Bursa Model Fabrika Projesi Yerinde Ziyaret Edildi KİGDER’in Desteklediği Mikrokredi Yine Umut Oldu KAYSERİ ŞEKER’DEN “TARİHİ GENEL KURUL” KAYSO ve ORAN Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri için el sıkıştı Beydeğirmeni Projesi’nde 2. Grup talep toplama başladı KAYSO Başkanı Büyüksimitci, Kayseri İl ve İlçelerdeki Odaları Ziyaret Etti Büyüksimitçi: “Elektrik Fiyatlarının Öngörülebilir Olması Rekabet Gücümüzü Artırır” Beydeğirmeni'nde yatırım başlıyor Madencilik Sektörü KAYSO’da Masaya Yatırıldı KAYSO’da AB ve Uluslararası Hibe Fonları Eğitimi İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Günaydın Başkanlığında Yapıldı KAYSO Başkanı Büyüksimitci, Nevşehir ve Kırşehir’de Oda ve Borsaları Ziyaret Etti Hizmet İş Sendikası Pınarbaşı Belediyesi toplu sözleşmede anlaştı Macar Büyükelçi Kayseri OSB’ni Ziyaret Etti 2020'de Hazır! Genç Girişimcilerden Almanya Çıkarması Endonezya Ankara Büyükelçisinden, ERÜ Rektörü Çalış’a Ziyaret “SAHABİYE BİZİM PRESTİJ PROJEMİZ” Kayseri OSB’de “Endonezya İş Forumu 2019” Gerçekleştirildi KAYSO Başkanı Büyüksimitci, Yozgat'ta oda ve borsaları ziyaret etti İncesu Belediyesi'nde TİS Tamam KİGDER Başkanı Dr. Karaoğlu’nun da Desteklediği Mikrokredi Umut Oldu
×