KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi

KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Ödüllü Medya Yarışması düzenlenen ödül töreniyle gerçekleştirildi. Yarışmada 2022 yılının en iyi basın mensuplarına ödülleri verildi. Ayrıntılar Kayserinethaber'in Kayseri haberlerinde.

Yoğun katılımın olduğu Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Ödüllü Medya Yarışması Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Törene Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Erciyes Üniversitesi Rektörü Fatih Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çoklakbayrakdar, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Sanayi Odası Başkanı, Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış,  AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsa Gün, CHP  İl Başkanı Feyzullah Keskin, MhP İl Teşkilat Başkanı Aytaç Gezici, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Yahya Tekin, Askon Kayseri Şube Başkanı İlker Barlı, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hakan Aydın, Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Mehmet Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İŞKur İl Müdürü Ayşe Ak ile birçok sayıda basın mensubu ve yakını katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış  konuşmasını Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ yaptı. Kösedağ konuşmasında, meslektaşları arasındaki rekabetine önemine değinerek, “KGC olarak meslektaşlarımız arasında rekabetin ve gazetecilik mesleğinin öneminin kavranması ve bu doğrultuda kendilerini geliştirmeleri amacıyla geleneksel olarak organize ettiğimiz ödüllü medya yarışmasına 60’ın üzerinde eser katıldı. Bunu birçoğu jürinin, yönetim kurulumuzun yaptığı yarışma da derece aldı. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyor, inşallah meslek yaşantıları boyunca gazetecilik mesleğini en yüksek noktaya çıkarırlar. Doğrusunu söylemek gerekirse gazetecilik mesleğinin niteliğinin artırılmasında elbette en büyük görev biz basın meslek kuruluşlarına düşüyor. Ama bu sadece bizim değil tüm genel ve yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra toplumu oluşturan bütün yapıların da sorumluluk ağına girer. Sorumsuz medya dediğimiz sosyal medyanın pek çok zararlara yol açtığını kimimiz görerek kimimiz de yaşayarak öğreniyoruz. Nasıl ki eczacı olabilmek için belirli kriterler gerekiyorsa gazeteciliğin de kendine göre kanun ve nizamları var. Dolayısıyla her kamerayı açanın medya mensubu gazeteci olarak görmeyin lütfen. Elbette bunları söylerken özellikle genç meslektaşlarıma da önemli bir hatırlatma yapmadan geçemeyeceğim. Bütün sektörler gibi iletişim ağında da baş döndürücü değişim ve gelişim yaşanıyor. Her şeyin dijitalleştiği biçim değiştirdiği bu dönemde çağı yakalamanın önemi de göz ardı etmemiz gerekiyor. Gazetecilik mesleğinin etik, ahlak kuralları çerçevesinde platformlarda sürdürmemiz gerektiğini unutmamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ise konuşmasında “KGC yapmış olduğu yarışmada ödül alan arkadaşlara mutluluk duyuyor başarılarının devamını diliyorum. Bu arada Memduh başkanın da selamını iletmek istiyorum. Ankara’da olduğu için kendisi katılamadı.  Sizlere çok çok selamları var, çok katılmak istediğini belirtti ama Ankara da olması nedeniyle katılamadı. Ayrıca KGC’yi böyle bir yarışmayı düzenlememiş olması nedeniyle kutluyor ve geleneksel hale gelen bu yarışmanın devamını diliyorum” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×