Kemal Tekden: “Çocukları zekasına, yeteneğine göre yetiştirirseniz büyük işler yapmış olursunuz”

Kemal Tekden: “Çocukları zekasına, yeteneğine göre yetiştirirseniz büyük işler yapmış olursunuz”
Kayseri’de gerçekleştirilen 5. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda konuşan Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocukların Eğitimi Vakfı (TÜZDEV) Genel Başkanı Kemal Tekden, “Eğer siz zekasına, yeteneğine göre çocukları yetiştirirseniz daha büyük işler yapmış olursunuz. Onların ufuklarını açarsınız. Onları çok daha başarılı noktaya sürüklersiniz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) organizesiyle 5. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası açılış töreni bugün Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. 74 ilde birinci olan öğrenciler turnuvada yarıştı.
Çocukların yeteneklerini keşfetmesi gerektiğini söyleyen Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocukların Eğitimi Vakfı (TÜZDEV) Genel Başkanı Kemal Tekden, bu tür etkinliklerin yaygınlaşması, çocukların akıl ve zekâ oyunlarında çok daha ileri gitmesi, onların daha akıllı zekalarını kullanır hale gelmesinin önemli olduğunu söyledi. 1HA mikrofonlarına konuşan Tekden, “Tabi zekayla beraber farklı yeteneklerin de ortaya çıkarılması lazım insanlarda. Eğer siz zekasına göre yeteneğine göre çocukları yetiştirirseniz daha büyük işler yapmış olursunuz. Onların ufuklarını açarsınız. Onları çok daha başarılı noktaya sürüklersiniz. Şu anda maalesef çoğu insan yeteneklerinin farkına varmadan yetişiyor. Ve yok olup gidiyor. Bu çok büyük bir kayıp yani toplumsal olarak da milli olarak da bizim beşerî sermayemizi kaybetme açısından büyük bir kayıp. O bakımdan bu tür çalışmalar çok önemsiyorum. Ve arkadaşları tebrik ediyorum. Federasyondaki arkadaşları. Allah muvaffak etsin. Bu çocuklarımızın hepsi birer hazine bana göre o hazineyi en güzel şekilde değerlendirmek bilenlerin görevi. İnşallah bunu Türkiye olarak gerçekleştiririz. Çocuklarımızın hazine olduğunun farkına varırız” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden ‘sağlıklı yaşama teşvik’ projesi Kayseri, LGS’de en başarılı 10 şehir arasına girdi ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi
×