Kazım Yücel'in Çağrısına Büyükşehir Yanıt Verdi

Kazım Yücel'in Çağrısına Büyükşehir Yanıt Verdi
İyi Partili Kazım Yücel, Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yapılan konutların kalitesiz olduğunu ve vatandaşın kentsel dönüşüm kapsamında mağdur edildiğini belirtmişti. Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a seslenerek "Vatandaşların çağrılarına kulak vermek lazım" demişti. Yücel'in bu çağrısına Büyükşehir Belediyesinden yanıt geldi. Belediyeden yapılan açıklama ile hiç kimsenin mağdur edilmeyeceği bildirildi.

KAZIM YÜCEL'E DERTLERİNİ ANLATTILAR

Kayseri'nin Sahabiye Mahallesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor. Yapılan konutlar teslim edilirken; ortaya ise sözleşmelerin aksine olumsuzluklarla dolu yapılar ortaya çıkıyor. Zaman zaman seslerini duyurmaya çalışan konut sahipleri bu kez Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel'e ulaştı. Vatandaşlar sorunlarını İyi Partili Kazım Yücel'e aktardı.

"VATANDAŞI DİNLEYİN" DİYE ÇAĞRI YAPTI

Vatandaşları dinleyen Kazım Yücel de " İhaleyi vatandaş adına siz yaptınız. Bugün dış görünüşü herkesin çok hoşuna giden ama iç görünüşünde vicdanları sızlatan, kalitesizliğin dibi olan bir inşaat ortaya geldi. Vatandaşlar feryat ediyor. İçerisine giren insanlar alacaksa almaktan vazgeçiyor. Dış görünüşüne bakarak ‘1 milyon TL istiyoruz’ diyenler içeriye girdiğinde ‘buraya 600 bin TL vermem’ diyecek hale geliyor. Bu çağrılara kulak vermek lazım" şeklinde Büyükşehir Belediyesine çağrı yaptı.

KAZIM YÜCEL'İN ÇAĞRISINA YANIT GELDİ

Her fırsatta vatandaşın derdi ile dertlenen Kazım Yücel'in bu çağrısı karşılıksız kalmadı.  Büyükşehir Belediyesinden İyi Partili Kazım Yücel arandı ve  yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEYECEK

Kazım Yücel'e ulaşan  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinin devam ettiğini ve her aşamanın takip edildiğini belirttiler.  Vatandaşın asla mağdur edilmeyeceğini müteahhit firma tarafından eksik bırakılan alanlar varsa mutlaka bunların tamamlatılacağını bildirildi. Yetkililer, yine sürecin devam ettiğini hak edişlerin eksik ve noksan yerlerin tamamlanması sonrası verildiğini ve asla vatandaşın konutları nedeniyle mağdur edilmeyeceğini de vurguladılar. Yine belediye yetkilileri, kentsel dönüşüm konutlarından ve dükkanlardan alanlara yönelik form dağıtıldığını ve vatandaşlardan eksik gördükleri konuları yazmalarının istendiğini, ortaya çıkan istek ve taleplerin de müteahhit firma tarafından karşılanacağını da belirttiler.

BİR SORUNU DAHA ÇÖZDÜ

İyi Partili Kazım Yücel, yine vatandaşların sesi olmuş oldu. Kamuoyuna burada yaşanan sıkıntıları aktaran Yücel, belediyeden yapılan açıklama ile konut sahiplerinin rahat nefes almasını sağlamış oldu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kazım Yücel’den gündem tespiti: İş yok, aş yok, yurt yok, zam çok CHP Milletvekili Arık’tan CHP’yi Hedef alan MHP’ye tepki: “Koltuk için ülkeyi ateşe attınız!” Özhaseki, "AK Belediyelerimiz sonuna kadar öğrencilerimize yardımcı olacaklar" Başkan Çolakbayrakdar’ın dönüşümle kazandirdiği okul projesinde sona gelindi Özdemir: "CHP, açık bir milli güvenlik tehdidi haline dönüşmüştür" Devlet Bahçeli’den, CHP ve İYİ Parti’nin HDP çıkışına sert yanıt Saadet Partisi İl Başkanı Büyükşehir'in zam kararını eleştirdi YRP İl Başkanı Önder Narin’den teşekkür mesajı DEVA Partisi’nde deprem!.. "EYT sorununu çözeceğiz" Türkiye’de kaç siyasi parti var? Kazım Yücel: Okullar eğitim ve öğretime hazır değil Narin: “CHP bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacak” Erbakan: “Seçim barajı sıfıra kadar indirilmeli” Kazım Yücel manzarayı gözler önüne serdi ve yetkililere çağrı yaptı “Suda KASKİ vurgunu!” Fatih Erbakan: 'Kaliteli nesiller yetiştirmek hayati öneme sahip' Ataman: Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun Özhaseki: “Ülkemizde özgürlük ortamını AK Parti olarak biz sağladık” Karayel: "Afganistan’dan veya başka yerden daha fazla mülteci istemediğimizi ifade ettik" Kazım Yücel: Etin ve yemin ithal edilmesi ülkemiz için büyük utanç Milletvekili İsmail Özdemir'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a tebrik AK Parti'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a hayırlı olsun ziyareti MHP'de İncetoprak'ın yönetimi belli oldu SP teşkilatı Tomarza’da vatandaşlarla buluştu
×