Reklamı Kapat

Kazım Yücel'den Tramvay Hattı Tepkisi: Kayseri'nin Parası Heba Ediliyor

Kazım Yücel'den Tramvay Hattı Tepkisi: Kayseri'nin Parası Heba Ediliyor
İyi Partili Kazım Yücel, Talas tramvay hattının planlama hatası nedeniyle hizmet vermemesine tepki gösterdi. Furkan Doğa Yurdu önünde yeniden inşaatın başlamasıyla vatandaşa eziyet edildiğini belirten Yücel, planla hatasının yapıldığını söyledi. Yücel, Kayserililere çile yaşatıldığını vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Talas Tramvay hattı seferlerinin plansız ve programsız bir şekilde yapılan çalışmalar sonucunda hizmet vermemesini eleştirdi. Furkan Doğan Yurdu önünde bir kez daha başlatılan inşaat çalışmaları önünde bir açıklama yapan Yücel, "365 gün sonra Furkan Doğan Yurdu'nun hemen önünden yine sizlere sesleniyoruz.Burada yine hummalı bir çalışma var. Yine plansızlık yine bir öngörüsüzlük bu konu ile ilgili bir tecrübesizlik ortada. Geçen yıl tramvay hattını alan yetkililer sizlere sesleniyorum. Eğer teslim aldığınızda gerçekten kontrolleri yapıp teslim aldıysanız burası bir yıl sonra neden çöktü? Bu işleri yapan müteahhitlerin hiç mi sorumluluğu yok? Buradaki vatandaşlar her yıl şikayetlerini tekrar tekrar dile getirmek zorunda mı?" diye sordu.

REZİLLİK ORTADA

İyi Partili Kazım Yücel, "Bakın Kayseri meydanından üniversiteye giden tramvay hattı durdu. Vatandaşlar ulaşımda sıkıntı yaşıyor, toplu ulaşımda sıkıntı var. Sürekli ilave tramvay hattı açıklamaları ile bu konunun gerçek manada masaya yatırılmadığı ortaya çıkıyor. Hulusi Akar Bulvarının yapıldığı dönemi hatırlayın ve o dönemde tramvay hatlarının konulacağını sizler söylemiştiniz. Bugün aktarma hattının olduğu yerde rezillik ortada. Zemin çökmüş. Bunlarla ilgili Kayseri'nin parasını heba etmeniz içimizi sızlatıyor. Aşağı yukarı burada 1 aydır bir çalışma var. 2- 2,5 ay daha süreceği konuşuluyor. Yazık bu Kayseri'ye." dedi.

KILI KIRK YARMANIZ GEREKİRDİ

Eleştirilerini sürdüren Yücel, "Değerli başkanlar aldığımız yetkililerle  "Biz bu işi biliyoruz, planlamayı biliyoruz, ne var bunlarda" diyorsunuz ya, çok şey var bunlarda. Hulusi Akar Bulvarını planladığınızda  bu tramvay hattı var. Geçen yıl siz bu tramvay hattını döşerken zemin etütlerini yapmayan, kontrolleri yapmayan arkadaşların kabahatleri var. Bugün bunların ikinci kez gündeme gelmiş olması vatandaşların şikayetlerini sürekli bize iletmesine neden oluyor. Burası Kayseri'nin en işlek noktası. Eğer burada bir planlama yapılacak, bu da hayata geçirilecekse kılı kırk yarıp her şeye dikkat etmeniz gerekirdi. Bakın buraya yaptığınız alt geçitte bir araç sıkışsa veya kaza yapsa ikinci aracın geçemeyeceği darlıkta bir alt geçit yapmışsınız. İnanın neresinden tutsak elimizde kalıyor." şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeli sığınmacılara yapılacak sosyal yardımı eleştirdi Devlet Bahçeli, "Doğu Türkistan Davası Emin Ellerde" Bahçeli “Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” “YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU” Necmettin Apaydın İYİ Parti’den ihraç edildi Özdemir’den anket yorumu: ‘MHP anket yaptırmıyor, cevabı halk verecek’ İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ? Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım’dan Çetin Arık’ın iddialarına cevap MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ, PAZAR GÜNÜ KAYSERİ’DE ARIK; “BELEDİYE BORÇLU ÇOCUKLARIN GELECEĞİ HACİZLİ” İYİ Partili Yücel: “Belediye borçlarını 2-3 yıldır ödemiyor” BAŞKAN İNCETOPRAK, 12 EYLÜL’Ü UNUTMADI YRP’li Doğan Bekin Kayseri’ye geldi CHP’li Çetin Arık temeli atılıp unutulan okula dikkat çekti DEVA'dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret MHP’li Baki Ersoy’dan İYİ Parti’ye sert cevap MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ: "9 EYLÜL BİR BARIŞ DEĞİL" Başkan İncetoprak’tan 6’lı masaya sert tepki: Yazıklar olsun! MHP’den 6’lı masaya ‘açlık edebiyatı’ göndermesi Vekil Ersoy’dan CHP ve İYİ Parti’ye Kayseri’de miting çıkışı YRP Kayseri’de istifa Gelecek Partisi ‘yolsuzluk iddiaları’ gündemiyle toplandı Özhaseki: Vatandaşımızın teveccühü Erdoğan ve AK Parti’den yana Abdullah Gül: Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yok Özhaseki, Arık’a İkinci Kez Tazminat Davası Açtı
×