Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki

Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki
İyi Partili Kazım Yücel, belediye bünyesinde sözleşmeli olarak görev yapan bazı isimlerin yapılan düzenleme sonrası kadroya alınmasının adaletsiz ve yetersiz olduğunu belirterek bu duruma tepki gösterdi.

Yücel, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinde sınırlama yapılmasına ve sadece mühendis, mimar ve şehir planlamacıların kadroya alınmasına itiraz eden Yücel, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözleşmeli olarak kamuda çalışan ve hali hazırda 3 yılını dolduranların memurluğa geçiş yapabileceğini açıklamıştı. Bu gelişme sonrası belediye çalışanları, kendilerinin düzenlemeden yararlanıp yararlanamayacağını gündemlerine aldı. Ayrıntılara göre bu düzenleme de sözleşmeli çalışanların yarasına merhem olmadı. Düzenleme bazı kadroda çalışanlar için sınırlı tutulunca belediye çalışanlarının tepkisini aldı."

Bu konuda bir açıklama yapan  Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel, düzenleme adı altında yeni mağduriyetlerin oluşturulduğunu belirtti. Düzenlemenin sadece bazı meslek gruplarını kapsamasına tepki gösteren Kazım Yücel, "Böyle kadroya alım olmaz" dedi.

Yücel, "Kayseri Büyükşehir Belediyesinde Kaymek AŞ bünyesinde çalışan şirket elemanları sözleşmeli memuriyete geçiriliyor. Fakat sözleşmeli memuriyete alma kriteri olarak sadece mühendis, mimar ve şehir plancıları bu kapsama alındı. Teknik kadro istihdam edilen teknikerlerin emekleri ve hakları hiçe sayılıyor ve ayrımcılık yapılıyor. Bu işin dahası da var. Fiilen mühendislik görevini yerine getirmeyip belediye içinde büro elemanı yapan mühendislik fakültesi mezunları bile kadroya alınacak. Hali hazırda teknik bölümden mezun ve belediyede tekniker hizmeti fiilen yapan personellerin hakkı yeniyor. Yani yine AKP iktidarı bir yarayı pansuman edeyim derken başka yaralar açıyor. Ya Allah aşkına bir kez işinizi doğru yapın. Ya Allah aşkına bir kez olsun adaletli olun. Ya  Allah aşkına insanların umutları ile oynamayı bırakın. Madem bir düzenleme yapıyorsunuz, herkesi bu kapsam içine alın da insanları mağdur etmeyin" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
YRP’li Önder Narin, “Seçimi Yeniden Refah Partisi belirleyecek” CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ İYİ Parti Kayseri teşkilatında görev dağılımı Önder Narin: Emeklilikte Adalet sağlanmalı CHP’li Ünalmış’dan, sürekli kaza yaşanan yol için iyileştirme talebi İYİ Parti’li Yücel, “Belediye, pazar esnafını cezalandırıyor” YRP’de SKM Başkanı Ferudun Öztaş oldu SP: ULAŞIMA YAPILAN ZAMLAR GERİ ALINMALI CHP’li Ünalmış: “Ulaşım fiyatında Konya’yı ikiye katladık” Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu CHP’li Orhan’dan toplu ulaşım zammına sert tepki CHP'nin çiçeği burnunda İl Başkanı Genel Merkezde KAZIM YÜCEL: ZAMLARA DOYMADINIZ GİTTİ! Özdemir: Suriye’nin geleceğine okyanus ötesinden gelenler değil, bölgenin sahipleri karar verir SP: CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAREKET TEK KELİME İLE İĞRENÇTİR İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hakkını belediye meclisinde arıyoruz” Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Devrim Demirtaş oldu CHP İl Başkanı için “ortak aday” formülü İYİ Partili Yücel: “Mülteciler gitmek isterse sınıra kadar 5 otobüs verebilirim” CHP Kayseri İl Başkanlığı seçiminde gergin anlar
×