Reklamı Kapat

Kazım Yücel’den gündem tespiti: İş yok, aş yok, yurt yok, zam çok

Kazım Yücel’den gündem tespiti: İş yok, aş yok, yurt yok, zam çok
İYİ PARTİLİ Kazım Yücel, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin art arda yaptığı zamlara tepki gösterdi.

"Seçimlere girerken vatandaşa 'Zengin ortak geliyor' diye kendini tanıtan AKP Belediyeleri, şimdi vatandaş üzerinden zengin olmanın yollarını arıyor" diyen Yücel, "Geldiğimiz noktada iş yok, aş yok, yurt yok, Kayseri’de zam çok" ifadelerini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hizmet yerine zam siyaseti izlemeye başladı. Büyükşehir Belediyesi ilçe toplu taşıma ücretlerine yaptığı zammın ardından hem şehir içindeki toplu taşıma ücretlerine hem de Kent Ekmek büfelerinde satılan unlu mamullerine zam yaptı. Buna göre Kent Ekmek büfelerindeki 1 TL'ye satılan ekmek yüzde 25 zam yapılarak 1,25 kuruştan satılmaya başlandı. Büyükşehir Belediyesi ekmeğe ikinci kez zam yapmış oldu. Diğer taraftan toplu ulaşım biletine de yüzde yirmilik zam yapıldı. Bu duruma Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili Kazım Yücel tepki gösterdi.

Yücel, "AKP'li Belediyeler vatandaştan oy isterken iş ve aş vadettiler. İlçelerden oy isterken de 'Zengin ortak geliyor' dediler. Hakikaten verdikleri sözleri tuttular. İlçelerin en kıymetli arazilerine çökerek 'Ballı villa' yaptılar. Arsalardan, şerefiye paralarından zengin olamayan AKP'li belediyeler bu kez vatandaşın cebindeki üç kuruşa göz dikti. Vatandaşa en uygun taşıma imkanı sunması gereken AKP'li Büyükşehir Belediyesi, ardı ardına zam yapmaya başladı. İlçelerin toplu taşıma ücretlerine yüzde 20 zam yapan AKP Belediyesi, buradan istediği sonucu elde edememiş olacak ki bu kez de şehir içi toplu ulaşıma yüzde 20 zam yaptı. Vatandaşı zor duruma bırakmasından dolayı utanması gereken AKP'li Belediye, bir de bu durumu 'en ucuz fiyatla taşıma yapıyoruz' diye açıklamaya çalışmış. Bir ton şark kurnazlığı ile rakamlar paylaşarak vatandaşın tepkisini dindirmeye çalışmış. Açıkça zam yapıldığını da sarayın iktidarı gibi 'fiyat güncellenmesi' diye de servis etmiş. Bu yetmezmiş gibi zaten vatandaş bu duruma alıştı diye Kent Ekmek büfelerinde satılan ekmeğe de yüzde 25 zam yaptılar.  Öğrencilere de yurt bulamıyorlar.  Göstermelik ilanla vakıf, cemaat, cemiyet gibi nelerin döndüğünün belli olmadığı yapılara öğrencileri mahkûm ediyorlar. Vatandaş artık attığınız kazıkları unutmuyor. Bunları tek tek not ediyor. Size en iyi cevabı sandıkta verecek. Çünkü iş yok, aş yok, yurt yok! Ama ne hikmetse bol bol ZAM var. Aziz hemşerilerim. Biraz sabredin. İyi Parti gümbür gümbür geliyor. Sarayın saltanatı yıkılacak. AKP'li belediyelerin çöreklendiği bal vatandaşa dağıtılacak. Vatandaş uygun imkanlarla taşınacak. Herkes evine düşünmeden ekmek götürebilecek. Çünkü İYİLER geliyor. Vatandaşlar İYİ ki varsınız diyor" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim BBP Lideri Destici ile görüştü Erbakan'dan 10 Büyükelçiye 'Osman Kavala' tepkisi: İkiyüzlülük! MHP esnafın şikayetlerini dinledi İYİ Parti Kayseri heyeti Ankara çıkarması yaptı İYİ PARTİLİ ATAŞ: HER 3 GENCİMİZDEN 1’İ İŞSİZ! MHP’li Özdemir: Bünyan’a Açık Hava Müzesi Kurulmalıdır Özhaseki: Sorunların çözümü yine AK Parti’dir Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde "Kayseri" Marka olmalı Yeniden Refah Partisi ilk seçimde sandıklardan yanardağ gibi patlayacak! Milletvekili Dursun Ataş, hangi bakandan sorularına yanıt istedi? “Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” Cemal Enginyurt, AK Parti iktidarını EYT ile vurdu İYİ Parti’nin "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli büyük ilgi gördü ÇETİN ARIK: “ARTIK MİLLET SİZİN FATURALARINIZI ÖDEMEKTEN BIKTI” 83 milyonun hakkını 3-5 insana yedirtmeyeceksiniz Meral Akşener'den Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'a ziyaret! Dursun Ataş: İktidar sorunlara çözüm üretmek yerine sadece izliyor Fatih Erbakan: Asıl mesele sistem değil zihniyet meselesi Davutoğlu: "Türkiye'de kriz var" Son seçim anketinde sürpriz var! İYİ Partili Yücel: “Mutfakta ateş var” CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK GÜNDEME GETİRDİ TEST HAYATA GEÇİYOR İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞI DİNLEDİ MHP İL BAŞKANI İNCETOPRAK, MHP GENEL MERKEZİNDE MHP MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATINDAN ISITAN İKRAM
×