Kazım Yücel Kent İçindeki Otopark Sorununa Dikkat Çekti

Kazım Yücel Kent İçindeki Otopark Sorununa Dikkat Çekti
Büyükşehir Belediye Meclisi önceki dönem İyi Parti Grup Başkanvekili 28. Dönem İyi Parti Kayseri Milletvekili adayı Kazım Yücel, kent için çözüm önerileri sunmaya devam ediyor. Kent içindeki otopark sorunu dolayısıyla esnafın müşteri kaybettiğini ve vatandaşın da çile çektiğini belirten Yücel, Camikebir Mahallesinin acil otopark ihtiyacının çözülmesi gerektiğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Meclisi önceki dönem İyi Parti Grup Başkanvekili 28. Dönem İyi Parti Kayseri Milletvekili adayı Kazım Yücel, çarşı içindeki otopark sorununa dikkat çekti. Kent içinde insanların otopark bulmakta zorlandığını belirten Yücel, Cami Kebir'in etrafının boşaltılması ve yer altı otoparkı ile vatandaşlara imkan sunulmasını önerdi.

Kenttin sorunlarına duyarsız kalmayan Yücel, " Daha önce Belediye Meclislerinde gündeme getirdiğimiz konuyu bugün yaz dönemlerinde bir kez de vatandaşlarımıza görselde anlatmak istedik. Bakın, şehrimiz 6. 7. 8. 9. aylarda yoğun bir misafir akımına neden oluyor. Yurt dışından gelen misafirlerimiz var. Şehirde yaşayan vatandaşlarımızla birlikte şehir merkezine araçla girmek istediğinde bu yoğunlukla karşılaşılıyor. Her taraf kitlenmiş bir durumda biz bununla ilgili çözüm önerisinde bulunmuştuk. Cami Kebir bölgesi yenilenecek oradaki esnaflarımızın dükkânları güncellenecek işte o zaman demişti ki, gelin Cami Kebir’in altını komple otopark yapalım. AVM'leri düşünün sevgili vatandaşlarım AVM'lere insanlar neden tercih ediyor? Park sorunu olmadığı için tercih ediyor. Cami Kebir'in altını komple park yaptığımız zaman ne olur şehir merkezine gelecek her arkadaşımız orada kendini park alanı bulur. Bu neye oluşturur? Buradaki esnaflarımıza daha fazla müşteri gelmesine neden olur hem bu sıcaklarda, kalenin yanından şehir meydanına girdikten sonra park yeri bulamayan bu misafirlerimiz ve vatandaşlarımız yarım saatte buradan tur atıp park yeri bulamayıp tekrar çıkıyorlar. Çünkü park yeri yok ama bunu onlar bilmiyor. Bunu kim bilmesi lazım? Belediyemizin yetkilileri plan müellifleri, şehrin bu konudaki UKM uzmanları bilmeli. " dedi.

Açıklamalarına devam eden Yücel, "Biz bununla ilgili Cami Kebir'de bu anlattığımız konunun niye hayata geçmediğini araştırdığımızda dediler ki, Cami Kebir'in altında tarihi anıt olabilir. Daha iyi ya! Onlar dedi ki, yok, Yüksek Anıtlar kurulu buna müsaade etmez, işimiz çok uzar uzasın! Bu şehrin vakti var. Çünkü sizlerden sonra 50 yıl, 100 yıl, 200 yıl daha yaşayacak. Otoparkı eğer altında tarihi anıtların çıktığı düşünülürse bu da bir nimet. Bizde bu tarihi eserlerimizi müzeye dönüştürürüz ve bu vatandaşlarımız burayı gezerler. Geçmiş tarihimizi de görür gün yüzüne çıkartmış oluruz. Ama dediler buranın maliyeti çok yüksek olur, o da mümkün. Biz dedik ki Kayseri'de çok yatırımcı. Biliyorsunuz köprüler yapılıyor yap işlet politikalarıyla burayı da yap işte politikasıyla birine verebiliriz. 9 yıl 19 yıl 29 yıl veya biz yaparız. 19 - 29 yıllığına bir iş adamına biz burayı tahsis edebiliriz. Bunlar da mümkün. Yeter ki siz isteyin çözüm isteyin. Bu şehirde çözüm istemedikten sonra mutlaka bir buçuk milyon insan içerisinde bir akıllı vardır, bunu anlatır ya da bunları yapmıyorsanız bu eziyeti bu vatandaşa çektiriyorsunuz. Bu esnafı müşterisini azaltıyorsunuz. Siz bir açıklama yapın öneri bizden, cevap sizden gelmiyor." şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Arıkan, “Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var” DEVA Partisi Kayseri’de İki İlçede Belediye Başkan Adayını Açıkladı Saadet Partisi’nden Boykot Duvarı Timuçin, “Sadece görevimden affımı istedim" Arıkan: “Merhum Demirel’in 'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur” “Organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var” Ataş, “Türkiye dünyanın en fazla sığınmacı bulunduran ülkesi konumuna gelmiştir” Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı” Özdemir: Türkiye yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak CHP’li Niyazi Ünalmış: “AK Parti, yapay krizlerle Anayasa Değişikliği yapmak istemektedir” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var” Milletvekili Böhürler: “Yerel seçimler bir dönüm noktası olacak” Milletvekili Ataş: Mobilyacılık sektörünün finansmana erişim hususunda ciddi sıkıntılar bulunmakta Özhaseki, “Türkiye’deki bütün şehirlere dikkat edin son 20 senedir eli yüzü açığa çıkmıştır” Elitaş: “31 Mart seçimlerinde sandıkları AK Parti oylarıyla doldurup patlatacağız” Vekil Çopuroğlu, anonim şirketlere müjdeyi duyurdu Arıkan Sordu: “Kayseri’ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek" İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor” CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil” Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti Elitaş: “Her şey Kayseri için her şey Türkiye için şiarıyla yeniden sahalara döneceğiz” MHP’li meclis üyesi Bayrak, İncesu Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu Saadet Partisi Melikgazi Divan Toplantısı yapıldı Kayıp 11 denizciye ilişkin Milletvekili Çopuroğlu mecliste açıklamalarda bulundu
×