Kazım Yücel: Doğu Sanayi esnafı perişan

Kazım Yücel: Doğu Sanayi esnafı perişan
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Doğu Sanayi sitesini gezdi. Esnaflarla konuşan Yücel, bu bölgede bulunan esnafların sorunlarını dinledi. Yücel’e sorunlarını anlatan esnafın en büyük problemi her zamanki gibi ekonomi oldu. Ayrıca sorunları arasında caddelerde yer alan kazı çalışmalarından dolayı yaşadıkları zorlukları dile getirdiler.

KAZIM YÜCEL SANAYİ ESNAFINI DİNLEDİ

İYİ PARTİ'Lİ Kazım Yücel, vatandaşı dinlemeye devam ediyor. Yücel, bu kez de Doğu Sanayi Sitesini gezdi. Yücel, burada sanayicilerin sorunlarını dinledi ve notlarını aldı.  Esnaf, Kazım Yücel'e  Doğu Sanayi'de başlatılan ama ne zaman biteceği duyurulmayan alt yapı hizmetlerinden dert yandı. Esnafı dinleyen Kazım Yücel, yapılan çalışmaları da yerinde inceledi.

1 AY MI, 6 AY MI NE KADAR?

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan İYİ PARTİ'Lİ  Kazım Yücel “Değerli Kayserili hemşerilerimiz, bugün Doğu Sanayideyiz. Doğu Sanayinin içerisinde aşağı yukarı 1 aydır bir çalışma var. Asfaltlar kazınmış bir takım alt yapı çalışması yapılmaya çalışılmakta. Belinize gelen noktalarda çukurlar kazılmış, çalışmalar devam ettiği için çukurlar açık bırakılmış. Bu gün buraların güvenliğinin alınmadığını sizlere göstermek istedim. Bu gün yapılan bu çalışmaların süreleri Doğu Sanayideki esnaflarımıza belirtilmeliydi.  1 Ay mı, 6 ay mı sürecek, bu ihaleyi alan kişinin esnaflarımıza duyurması gerekmekteydi.  Belediyenin de verdiği ihaleyi takip etmesi gerekmektedir.” dedi.

ÇUKURLARIN ETRAFINDA GÜVENLİK YOK

Yücel, “İnsanın beline gelen nokta çukurlar açılmış ama etrafında güvenlik önlemi yok. Esnaflarımızdan aldığımız bilgilere göre bazı araçların bu çukurlara düştüğü, vatandaşların dükkânlarının önündeki bu çukurlara düştüğü ifade edilmektedir. Ben özellikle bir çukurun içerisinden sizlere seslenmek istedim. Buraların belediye tarafından güvenliklerinin alınmadan yapılması bir zafiyettir. Esnaf, burada aşağı yukarı 1 aydır alışverişe gelen araçların sağlıklı hareket edememesinden kaynaklı zaten ekonomik bir sıkıntı varken birde böyle bir sıkıntı yaşamaktadırlar. Vatandaşlarımız esnaflarımız çekindiklerinden sizlere bunları ifade edemiyorlar olabilir ama bizler sizlere görsellerle ifade ediyoruz. Bu çağda Kayserimizin olmaması gerektiği şekliyle bir çalışma var burada. Doğu Sanayiye hepinizi davet ediyorum, yerinde bu tür hataların giderilmesi için esnaflarımızın talebi var. Bizimde size duyurumuz var.” İfadelerini kullandı. 

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Çopuroğlu'ndan Yahyalı Belediyesi'ne ziyaret Özhaseki: “Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de yaptığı hareket asla kabul edilemez” Kılıçdaroğlu’ndan TBMM’de tepki çeken hareket Erbakan: 'Bağımsızlığımızın teminatı çiftçilerimiz faiz yükü altında eziliyor' MHP'li Adnan İncetoprak'tan CHP'li Ümit Özer'e cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Biraz sabır, sonu selamet” Başkan Çopuroğlu, İç Anadolu İl Başkanları İstişare Toplantısın katıldı BBP'li Çevrim: “Muhsin Yazıcıoğlu'nun Yaktığı Ateş Sönmedi, Sönmeyecek” BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim'e yeni görev Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati’nin ilk mesajı ne oldu? Özhaseki’den Akşener’e: “Yalan ve iftira sizin amentünüz olmuş” Memleket Partisi İl Başkanı Söyler oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR
×