Kazada yaşamını yitiren motosiklet sürücüsü askerlik harçlığı için kuryelik yapıyormuş

Kazada yaşamını yitiren motosiklet sürücüsü askerlik harçlığı için kuryelik yapıyormuş
Otomobilin çarptığı kazada hayatını kaybeden motokurye M.Ö. (26), toprağa verildi. M.Ö.’nün 2 ay önce işe başladığı, askere gideceği ve bu nedenle para biriktirdiği öğrenildi.

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda dün 15:30 sıralarında meydana gelen kazada, S.Ü. (21) idaresindeki otomobil ile M.Ö. (26)‘nin kullandığı motosiklet çarpıştı. Çarpmanın etkisi ile savrulan motosiklet kaldırımda yürüyen bir yayaya çarptı.
Öte yandan Kazada yaşamını yitiren M.Ö.’nün motokuryeliğe 2 ay önce, askere gideceği için para biriktirme maksatlı başladığı öğrenildi.
KAYSERİ MOTOSİKLETLİ KURYELER DERNEĞİ BAŞKANI HALİL ÖZSOY: PAKET DEĞİL CAN DA TAŞIYORUZ
M.Ö’nün Hulusi Akar Camii’nde kılınan cenazesine katılan Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Halil Özsoy, "Mehmet kardeşimiz için buradayız. Allah rahmet eylesin. Birilerinin artık bu işe önlem almasını ve herkesin kuryelik yapmamasını istiyoruz. Burada bir farkındalık yaratmak istiyoruz. İşe 2 ay önce başladı. Askerlik harçlığını biriktirmek için çalışıyordu. Trafikteki diğer sürücüler kuryelerin farkında olsunlar. Sadece paket değil, can da taşıyoruz. Bunu bilsinler. Trafikte birazcık saygı istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz" açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×