KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezunlarını Verdi

KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezunlarını Verdi
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulunda 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi mezuniyet ve şed kuşanma töreni düzenlendi.

15 Temmuz Yerleşkesindeki Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter Mehmet Akkuş, Mimarlık, Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Dekanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Okan Karahan, Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO Müdürü Doç. Dr. Oğuz Öcal, Bünyan MYO Müdürü Doç. Dr. Sedat Per, Pınarbaşı MYO Müdürü Doç. Dr. Bahatdin Daşbaşı, Yeşilhisar MYO Müdürü Doç. Dr. Mürsel Karabacak, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreninde üniversitemizin tanıtım filmi izletildi. Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı da mini konser verdi.

Ardından kürsüye gelen Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO Müdürü Doç. Dr. Oğuz Öcal, acısıyla tatlısıyla bir eğitim-öğretim dönemini daha geride bıraktıklarını belirterek, tüm mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun ise konuşmasına mezun öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek başladı.

Rektör Yardımcısı Boztosun, uygulama ve proje odaklı misyona sahip üniversitelerinde öğrencileri en iyi şekilde yetiştirerek hayata hazırladıklarını söyledi.

Mesleki ve teknik yükseköğretimin önemini ve sektörlerin teknik ara elemana duyduğu ihtiyacı hatırlatan Rektör Yardımcısı Boztosun, daha çok meslek yüksekokulu ağırlıklı eğitim veren üniversitelerinin burada önemli görev üstlendiğini söyledi.

Eğitim aldığı programda kendini iyi yetiştiren öğrencilerin meslek yüksekokullarındaki eğitimleri sonrası kolayca iş bulabildiğini kaydeden Boztosun, bu manada mesleki ve teknik yükseköğretim gören öğrencilerin şanslı olduklarını belirtti.

Rektör Yardımcısı Boztosun konuşmasında üniversite olarak mezuniyet törenlerinde kep atma yerine neden şed kuşattıklarını da belirtirken, kadim kültürümüz ve ahilikten gelen bu gelenekle, öğrencilere sabrı, bilgeliği, tecrübe ve vefayı anlattıklarını söyledi.

Mezuniyet kütüğüne plaket çakan okul birincisi Gülay Opak Akcan ise, mezun öğrenciler adına konuşma yaptı.

Daha sonra dereceye giren öğrencilere başarı plaketleri ve ödülleri verildi. Mezun öğrencilere şed kuşatılması ve mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından mezuniyet töreni sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’de Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği 18. Ulusal Konferansı Düzenlendi Eğitim-Bir-Sen’de Yenilik, Değişim, Atılım Ve Kardeşlik Rüzgarı Esiyor Yeşilhisar MYO misafirhanesi yeni eğitim öğretim dönemine hazır Tarihi Kervansaray’da KAYÜ Bünyan MYO’nun Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı Ehliyet eğitiminde simülasyon şartı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! Eğitimin sorunları göz ardı edilmemeli, çözüme yönelik kararlar alınmalıdır Öğretmenler promosyonların güncellenmesini istiyor ERÜ ile Ajeenkya D Y Patil University Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı ERÜ Turuncu Bayrak Belgelerine Yenilerini Ekledi İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik Kayseri’deki okulların son durumunu açıkladı ERÜ Eğitim Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi Görevinden alınan rektör yardımcısı, ERÜ rektörlüğüne aday oldu Yeni eğitim öğretim yılı akademik takvim belli oldu Dünya Sıralamasında Erciyes Üniversitesi'nin Büyük Başarısı YKS yerleştirme sonuçları açıklandı NNYÜ ile sanayi iş birliği Üniversite harç ücretlerine zam geldi Okul müfredatına yeni bir ders geliyor LGS kapsamında birinci nakil sonuçları Rektör’den çağrı var!.. AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı KAYÜ’nün Ev Sahipliğinde 2 Ağustos’ta Kayseri’de Yapılacak Murat Öztemur: Başarıyı üç yönden ele almak gerekir LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI, tıkla öğren NNYÜ’de mezuniyet sevinci yaşandı
×