Reklamı Kapat

KAYSO’da “Türkiye-AB İş dünyası Diyaloğu” KOBİ Çalıştayı Düzenlendi

KAYSO’da “Türkiye-AB İş dünyası Diyaloğu” KOBİ Çalıştayı Düzenlendi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülen Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi (TEBD) kapsamında, Kayseri Sanayi Odası’nda “AB Ticaret Politikası ve Türkiye ile İlişkiler” konulu KOBİ Çalıştayı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Üyesi M. Nebi Doğan, bu çalıştay ile Türk ve Avrupa Birliğindeki özel sektör temsilcileri arasındaki karşılıklı anlayış ve işbirliğini güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. AB’nin ticari ürünler bazında dünyanın en büyük ihracatçısı ve ikinci büyük ithalatçısı olduğuna dikkat çeken Doğan, Avrupa’nın 28 üye ülke ile dünyanın en büyük ticari bloğu olduğunu ve ülkemizin de en önemli ticaret ortağı olmayı sürdürdüğünü söyledi. Kayseri’nin Avrupa Birliği ülkeleri ile ticari ilişkileri hakkında bilgi veren Doğan, “Geçtiğimiz yıl İhracatımızın yüzde 47’sini Avrupa ülkelerine yaptığımızı görüyoruz. En büyük ticaret partnerlerimiz Almanya, İsviçre, İtalya. Bu ülkelerle ticaret yapmak aslında ürün, kalite, yetkinlikler açısından Kayserili sanayicilerin bu kültüre ne kadar adapte olduğunu ve hizmet sunabildiğini gösteriyor” dedi. Doğan, Avrupa ülkeleri ile ticaret yapabilmenin aslında talep edilen yüksek standartları sağlamış olmak anlamına geldiğini, bunun neticesi olarak da yüksek nitelikli üretim yapısı ile tüm dünya ülkeleri ile ticaret yapmanın kolaylaştığını belirterek, katılımcılara teşekkür ederek, başarılar diledi.
Daha sonra kürsüye gelen TOBB AB Dairesi Proje Sorumlusu Burcu Atılgan, bu proje ile; Türk işletmelerinin özellikle AB’ye katılım süreci ve Gümrük Birliği konularındaki fırsatlar ve zorluklar üzerine farkındalıklarını arttırmayı amaçladıklarını belirterek, proje hakkında bilgiler verdi. Son olarak kürsüye gelen İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem NAS ise, AB ile olan ticari ilişkilerimizi daha da geliştirebilmek ve sürdürülebilir kılmak adına ülkemiz ile AB arasındaki ticari ilişkiler ve AB’nin ticaret politikası gibi konularda katılımcılara bilgiler verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyüksimitçi: “2019 Yılında İhracat Hedefimizi Yakaladık” Hizmet-İş Üç Farklı Belediyede TİS İmzaladı İhracat Genel Müdürü Ağar: “Korona virüs bir fırsat oluşturabilir” Benzine geceyarısı indirimi Başkan Büyükkılıç, Vergi Dairesi Başkanı Günçavdı ile görüştü Büyüksimitci: “Türkiye Çin’in alternatifi olabilir” Vali Günaydın’a Vergi Haftası Ziyareti KAYSO’da İstihdam Odaklı Faaliyetlerin İşverenlere Sağlayacağı Destek ve Fırsatlar Anlatıldı Hediyelik hac malzemelerine zam geldi Kurmel Şirketler Grubu tüm borçlarını ödedi Arven Yapı geleneksel çözüm ortakları toplantısını gerçekleştirdi “Güneş enerjisinde Türkiye çok büyük bir mesafe kat etti” Yamula bölgesinde yakın zamanda 11 bin hektarlık alan sulu tarıma açılacak Ertekin: "Şehrimiz için elimizi değil, vücudumuzu taşın altına koyuyoruz" Erciyes Anadolu Holding 2019’u Rekorla Kapattı Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, merakla beklenen destekleri açıkladı 15. Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı Kayseri’de başladı Hasgül: “Kayıt dışı istihdamı önlemek amacıyla toplantılarımız devam edecek” Grup Avenir Türkiye Direktörü İbrahim Arık: "Esas yatırım gayrimenkuldür" KAYSO’da İstihdama Yönelik Destekler Anlatıldı 'Fikir Fabrikası Çok Uluslu Girişimcilik Programında' Girişimciler Prototip Üretmeye Başlıyor Avrupa İşletmeler Ağı Konsorsiyum Toplantısına Erciyes Teknopark İkinci Kez Ev Sahipliği Yaptı KESOB, 2. Etap Toplu Konutta 709 konutun teslimlerine başladı YEREL SERMAYENİN GÜCÜ MİGALL… PINARBAŞI BELEDİYESİ PINARBAŞI UZUNYAYLA ÇERKES PEYNİRİNİN COĞRAFİ İŞARET TESCİLİNE BAŞVURU YAPTI
×