Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi

Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever işbirliğiyle hayata geçirilen Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi’nin açılışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törenle yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle üstün zekâlı çocuklar için Kayseri’ye bir bilim merkezi kazandırıldı. Hayırsever ile belediye işbirliği ile Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi donanımı Milli Eğitim tarafından, kontrol şefliği ve çevre düzenlemesi de iş birliği ile Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Melikgazi ilçesi Gültepe Mahallesi’nde hizmet veren Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi’nin resmi açılış törenine, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu ve S. Bayar Özsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları, hayırsever iş insanı Murat Kantarcı ve ailesi, hayırsever iş insanları ve bürokratlar ile il protokolü katıldı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki hayırseverliğin önemine vurgu yaparak, “Eğitime yapılan yardım bambaşkadır. Bundan sonra da eğitim alanında yatırım yapmaya devam edeceğiz. Değerli hayırseverlerimiz Murat Ağabeyi, eşleri Süheyla Hanımefendiyi tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah hayırlı, uzun ömürler versin diye dua ediyorum” şeklinde konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler de Kayseri’ye her geldiklerinde bir hayırseverin yaptırdığı eserin açılışına katıldıklarını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Kayseri hayırseverlerin yaptığı okullarla çok büyük çağ atladığını vurgulayarak, kentteki eğitimin kalitesinin hayırseverlerin sayesinde olduğunu belirtti.
‘BİLİM MERKEZİ, ŞEHRİMİZE YAKIŞTI’
Başkan Büyükkılıç da “Sayın Bakanımızın talimatlarıyla burayı sizlerle paylamış, tahsis etmiştik. Hakikaten yakıştı, değerli bakanımıza ve süreci yöneten değerli dostumuza da teşekkür ediyorum. Bilimin değerini bilen, şehrimize en büyük katkıyı sağlayacak olan bu eserin ortaya gelmesinde emeği geçen dostlarımıza teşekkür ediyorum. Daha önce Çetin Şen Beyin yaptırmış olduğu Bilim Merkezi ile birlikte TÜBİTAK’la iş birliği halinde yine Sayın Bakanımızın döneminde hayata geçirilen Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Bilim Merkezi, daha sonraki süreçte de Develi’de Bilim Merkezi derken, şehrimizde 4 tane bilim merkezi hayata geçmiş oldu. Biz daha fazlasını bekliyoruz. Kayseri’nin eğitimde ön plana çıkmaya başladığına dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, “5 üniversitesi ile gündemde yer almaya başladı. 350 bin ortaöğrenim öğrencisi ile geleceğimiz olarak gönlümüzü aydınlatmaya başladı. Bu anlamda şehrimize yakışan konumu, görüntüsü ve donanımıyla yüz akımız olan böyle bir eseri hayata geçirenleri tebrik, teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
SÜHEYLA KANTARCI SAĞLIĞI MERKEZİ VE SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ DE AÇILDI
Ayrıca Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi ile birlikte Melikgazi Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile hayata geçirilen Süheyla Kantarcı Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nin de açılışı protokolün video konferans ile katılımıyla yapıldı. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Süheyla Kantarcı Aile Sağlığı Merkezi hakkında bilgiler vererek, hayırseverlere ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Merkezde, 6 hekim, 1 adet laboratuvar, tıbbı müdahale odası, aşı-bebek izlem odası, gebe takip odası ve poliklinikler yer alırken Sağlıklı Hayat Merkezi'nde ise diyetisyen, psikolog, fizyoterapist ve uygulama salonu, KETEM (kanser tarama) cihazı mamografi, gebe bilgilendirme odaları, sigara bıraktırma odası ve eğitim salonu (30 kişilik) bölümleri yer alıyor.
Konuşmaların ardından plaket takdimi gerçekleştirilirken, protokolün katılımıyla dualar eşliğinde kurdele kesimi yapıldıktan sonra iki ayrı merkezin açılışı yapıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Suya yüzde 30 ek indirim mecliste kabul edildi Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde komisyon üyeleri belirlendi Büyükşehir'in Akıllı Projesi, 320 Kamera ile 135 Kavşakta Trafik Akışını Canlı Takip Ediyor Kayserililer, Bayram Tatilinde Millet Bahçesi'ne Akın Etti Büyükşehir'in Ramazan Etkinliklerine 1,5 Milyon Ziyaretçi Şuşa Azebaycan Evi açılışı Talas’ta gerçekleştirildi Büyükkılıç, 150 Milyon TL'lik Yeni Açılan Yolu, TOGG ile Deneyimledi Gön Han’da Pastırma-Sucuk Atölyesi ve Müzesi yapılacak Büyükşehir'den Daha Yeşil Bir Kent İçin 81 Bin Metrekare Alanda Bahar Hazırlığı “Çok kıymetli bir hazine Talas'ta” Avşarlar’dan ‘Kültür Evi’ne Tam Not KASKİ, Sarıoğlan'da İçme Suyu Terfi Hatlarını Güçlendiriyor Kayseri’de suya yüzde 30 daha indirim yapıldı Talas'ta Ahmet Özhan Rüzgarı Talas'ta Gönüllere Dokunmaya Engel Yok Talas Çanakkale Müzesi Rekor Üstüne Rekor Kırıyor Türkiye'nin İlk Sabit Arenalı Espor Merkezi Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak
×