Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi

Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever işbirliğiyle hayata geçirilen Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi’nin açılışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törenle yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle üstün zekâlı çocuklar için Kayseri’ye bir bilim merkezi kazandırıldı. Hayırsever ile belediye işbirliği ile Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi donanımı Milli Eğitim tarafından, kontrol şefliği ve çevre düzenlemesi de iş birliği ile Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Melikgazi ilçesi Gültepe Mahallesi’nde hizmet veren Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi’nin resmi açılış törenine, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu ve S. Bayar Özsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları, hayırsever iş insanı Murat Kantarcı ve ailesi, hayırsever iş insanları ve bürokratlar ile il protokolü katıldı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki hayırseverliğin önemine vurgu yaparak, “Eğitime yapılan yardım bambaşkadır. Bundan sonra da eğitim alanında yatırım yapmaya devam edeceğiz. Değerli hayırseverlerimiz Murat Ağabeyi, eşleri Süheyla Hanımefendiyi tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah hayırlı, uzun ömürler versin diye dua ediyorum” şeklinde konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler de Kayseri’ye her geldiklerinde bir hayırseverin yaptırdığı eserin açılışına katıldıklarını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Kayseri hayırseverlerin yaptığı okullarla çok büyük çağ atladığını vurgulayarak, kentteki eğitimin kalitesinin hayırseverlerin sayesinde olduğunu belirtti.
‘BİLİM MERKEZİ, ŞEHRİMİZE YAKIŞTI’
Başkan Büyükkılıç da “Sayın Bakanımızın talimatlarıyla burayı sizlerle paylamış, tahsis etmiştik. Hakikaten yakıştı, değerli bakanımıza ve süreci yöneten değerli dostumuza da teşekkür ediyorum. Bilimin değerini bilen, şehrimize en büyük katkıyı sağlayacak olan bu eserin ortaya gelmesinde emeği geçen dostlarımıza teşekkür ediyorum. Daha önce Çetin Şen Beyin yaptırmış olduğu Bilim Merkezi ile birlikte TÜBİTAK’la iş birliği halinde yine Sayın Bakanımızın döneminde hayata geçirilen Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Bilim Merkezi, daha sonraki süreçte de Develi’de Bilim Merkezi derken, şehrimizde 4 tane bilim merkezi hayata geçmiş oldu. Biz daha fazlasını bekliyoruz. Kayseri’nin eğitimde ön plana çıkmaya başladığına dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, “5 üniversitesi ile gündemde yer almaya başladı. 350 bin ortaöğrenim öğrencisi ile geleceğimiz olarak gönlümüzü aydınlatmaya başladı. Bu anlamda şehrimize yakışan konumu, görüntüsü ve donanımıyla yüz akımız olan böyle bir eseri hayata geçirenleri tebrik, teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
SÜHEYLA KANTARCI SAĞLIĞI MERKEZİ VE SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ DE AÇILDI
Ayrıca Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi ile birlikte Melikgazi Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile hayata geçirilen Süheyla Kantarcı Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nin de açılışı protokolün video konferans ile katılımıyla yapıldı. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Süheyla Kantarcı Aile Sağlığı Merkezi hakkında bilgiler vererek, hayırseverlere ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Merkezde, 6 hekim, 1 adet laboratuvar, tıbbı müdahale odası, aşı-bebek izlem odası, gebe takip odası ve poliklinikler yer alırken Sağlıklı Hayat Merkezi'nde ise diyetisyen, psikolog, fizyoterapist ve uygulama salonu, KETEM (kanser tarama) cihazı mamografi, gebe bilgilendirme odaları, sigara bıraktırma odası ve eğitim salonu (30 kişilik) bölümleri yer alıyor.
Konuşmaların ardından plaket takdimi gerçekleştirilirken, protokolün katılımıyla dualar eşliğinde kurdele kesimi yapıldıktan sonra iki ayrı merkezin açılışı yapıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×