Kayseri’nin afet kapsamına alınması Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek

Kayseri’nin afet kapsamına alınması Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek
Depremler sonrası Kayseri’de de birçok yapı zarar gördü. Kahramanmaraş ve 10 ilin ‘afet bölgesi’ ilan edilmesinin ardından Kayseri’nin de afet kapsamına alınması gündeme geldi. Teklif, yarın (Pazartesi) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında görüşülerek karara bağlanacak.

Deprem, yangın, sel, çığ, heyelan gibi doğal afetler sonucu çeşitli bölgelerde yaşam büyük ölçüde olumsuz etkileniyor. Bu doğal afetlerin etkilerini en aza indirmek ve bölgedekilere destek olmak için hasar alan yerler afet bölgesi ilan ediliyor. Bu kapsamda, depremlerde şu ana kadar 851 ağır hasarlı binanın bulunduğu Kayseri'nin de afet bölgesi ilan edilmesi gündeme geldi. İlk görüşmeler olumlu sonuçlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın aktardığına göre, son Bakanlar Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Kayseri'nin afet kapsamına alınması için hazırlık yapılması talimatı verdi. Erdoğan başkanlığında Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısında kararın çıkması bekleniyor.

Kayseri'nin afet bölgesi ilan edilmesi halinde, bölgedeki yardımlar ve devlet hizmetleri, afetin il gününden itibaren ‘afet bölgesi’ kapsamında yerine getirilecek.

PAYLAŞ
GÖNDER
PRESTİJ PROJESİ: ANKARA-İZMİR YHT HATTI Bakanlık ve Büyükşehir, Erciyes'in Eteklerine 271 Bin Fidan Dikecek Kayseri'de sağlık çalışanları Filistin için ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi OSB Teknik Kampüsü için imzalar atıldı Vali Çiçek Develi’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi Vali Çiçek, “İlimizde de hissedilen deprem nedeniyle saha taraması başladı, olumsuzluk yok” Tokat’ta meydana gelen 5,6 şiddetindeki deprem Kayseri’den de hissedildi Bünyan Cezaevi bahçesine 4 bin meyve ağacı dikildi Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehirde asla uyuşturucu sattırmayacağız” Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar” ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Resim Sergisi açıldı Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Vali Yardımcısı Tekeş, “Spor okullarıyla birlikte 8 bin sporcu sayısını aşacağız” Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” Vali Yardımcısı Tekeş, “ERVA Spor Okullarını mahalle bakkalından yakın hale getirmek istiyoruz” "Kapuzbaşı Şelalelerimiz Ziyaretçi Akınına Uğruyor" 48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek Soğanlı Vadisi Ziyaretçilerle Dolup Taşıyor FAHİŞ BİLET FİYATINA SIKI DENETİM Çocuklara Özel Kitap Fuarı ve Şenliği 10 YILDA 330 BİN SİBER SALDIRI ENGELLENDİ! Lösemili çocuklar Ramazan bayramını kutladı 750 Yıldır ayakta duran yapı: Hacı Kılıç Camii ve Medresesi Lise öğrencileri şehitlerin ismini sınıflarda yaşatıyor
×