Kayserililer Federasyonu’ndan Kayseri Tanıtım Günleri’ne davet

Kayserililer Federasyonu’ndan Kayseri Tanıtım Günleri’ne davet
Kayserililer Federasyonu Başkanı Muhammed Ali Temel, herkesi 8-11 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Kayseri Tanıtım Günleri organizasyonuna davet etti. Temel, “Amacımız Kayserimizin tarihini, kültürünü, turizmini, lezzetlerini hem İstanbullulara hem Kayserili hemşerilerimize hem de İstanbul’da bulunan yerli, yabancı bütün turistlere tanıtmak” dedi.

Kayserililer Federasyonu Başkanı Muhammed Ali Temel, Kayserililer Federasyonu Başkanvekili Yunus Bostancı ve Kayseri Tanıtım Günleri Organizatörü Cumhur Erdoğan, KayseRadar ve Radyo Radar’dan canlı olarak yayınlanan ‘Konuşacaklarımız Var’ programına konuk oldu. Sunucu Salih Zeki Çetin’in moderatörlüğünde yayınlanan programda 8-11 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Kayseri Tanıtım Günleri organizasyonu konuşuldu.

Kayseri’nin tarihini, kültürünü, turizmini, lezzetlerini tanıtmak amacıyla Kayseri Tanıtım Günleri programını gerçekleştirdiklerini söyleyen Kayserililer Federasyonu Başkanı Muhammed Ali Temel, “Amacımız Kayserimizin tarihini, kültürünü, turizmini, lezzetlerini İstanbul’da tanıtmak. Hem İstanbullulara hem Kayserili hemşerilerimize hem de İstanbul’da bulunan yerli, yabancı bütün turistlere tanıtmak. Kayseri tanıtım günleri tarihte ilk defa yapılıyor. İstanbul Yenikapı’da. Fakat festivaller konusunda çok ciddi tecrübemiz var. Biz Kayserililer Federasyonu olarak geçmişten günümüze kadar İstanbul’da pastırma, sucuk festivalleri, mantı festivalleri yaptığımız için bunlar günlük olarak yapıp bitiriyorduk ama Kayseri Tanıtım günleri 4 gün sürecek. 8 Aralık Perşembe günü başlıyor 11 Aralık Pazar günü de bitecek. Dört gün boyunca dolu dolu bir Kayseri yaşayacak İstanbul. Biz bu organizasyonu yaparken Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek beyefendi ve Memduh Büyükkılıç başkanımızın önderliğinde ve destekleriyle bu programın başlangıç startını verdik. Sonra bütün Kayseri iş ve güç birliği içerisinde çok güzel bir program gerçekleştirmek için el birliğiyle çalışıyoruz. Biz de bu çalışmanın bir parçasıyız. Çünkü bizim sloganımız şuydu; Biz birlikte güçlüyüz. Kayseri’de felsefemiz bu, şehrimizin adına, şehrimize değer katacak bütün projelerin özellikle yanında yer alıyoruz. Özellikle bütün Kayserili hemşerilerimizi ve İstanbullu bütün dostlarımızı, İstanbulluları 8-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kayseri Tanıtım Günleri’ne davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘AMACIMIZ İNSANLARIN KAYSERİ’Yİ GELİP GÖRMELERİNİ SAĞLAMAK’

Kayseri Tanıtım Günleri’nde amaçlarının insanların Kayseri’yi gelip görmelerini sağlamak olduğu belirten Kayserililer Federasyonu Başkanvekili Yunus Bostancı da, “Burada 4 farklı kısım var. En önemlisi kültür çadırı, karşısında ticari yöresel ürünler çadırı var. Burada Kayserimizin sucuk, pastırma ve mantısı anlamında 6 büyük üretici firma orada yer alacak. Ayrıca diğer Kayseri esnafları da yöresel ürünlerin satışını yapacak. Buranın haricinde dışarıda yeme içme stantlarımız olacak. Burada Kayseri’nin meşhur olmuş, lezzet duraklarını göreceğiz. Kayseri’nin yöresel ürünlerini pişmiş vaziyette insanlara sunacağız. Bir de her iki çadırın ortasında etkinliklerimizi yapacağımız alanımız var. Burada yine dolu dolu bir program bizleri bekliyor. Konserlerimiz de olacak. Ahmet Şafak, Fatih Bulut, Ahmet Eşkin olacak. Yöresel ve ayrıca folklorik diğer sanatçılarımız var. Folklor gösterilerimiz olacak, ikramlarımız olacak. Mantı yeme yarışması yapacağız. Kayseri’nin tüm güzelliklerini tanıtım günlerinde göreceğiz. Orayı aslında bir fragman gibi düşünün bunları konsantre halinde sunacağız. Amacımız insanların orada suretini burada da esasını, aslını Kayseri’yi gelip görmelerini sağlamak” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte elde edecekleri geliri Kayserili öğrencilere burs olarak vereceklerini dile getiren Bostancı, “Bu etkinlik çerçevesinde biz başlarken bu işe 2 tane temel motivasyonumuz vardı. Birincisi böyle bir etkinliği şimdiye kadar geniş katılımla hiç yapılmamış olması ve bu anlamda bir ilk olması. Bu bizim için çok anlamlı ve çok önemli, çok kıymetli. Ve buradan bağış yoluyla elde edilecek bir gelir var. Gelirin tamamı dernek marifetiyle Kayserili 200’e yakın öğrencimize burs olarak dağıtıyoruz. İlk ödemeyi Kasım ayında yaptık bundan sonra da her ay 500 lira ödemelerimizi yapacağız” diye konuştu.

‘17 TANE YEME İÇME STANDIMIZ OLACAK’

Gerçekleştirilecek olan Kayseri Tanıtım Günleri’ne herkesi davet eden Kayseri Tanıtım Günleri Organizatörü Cumhur Erdoğan ise şunları söyledi: “Tamamen Kayseri'ye özgü olan ünlü halkoyun grupları, Kafkas oyun grupları ve Kayseri ile alakalı resim sergimiz olacak. Kayseri'de kültür çadırının içindeki kültür statlarında tarihçi Kayseri hemşirelerimizle panellerimiz olacak. Sanatçılarımız gelecek, çocuklarla ilgili etkinliklerimiz olacak. Yöresel ürün statlarımızda Kayseri’nin değerli firmaları sucuk, pastırma, mantı, çemen, peynir gibi gruplarımızın hepsi olacak. İkramlarımız olacak. Çalışmalarımız bu şeklide devam ediyor. 2 adet yöresel ürünler çadırı ve kültür çadırımız var. Kültür çadırımızda bütün ilçe belediyelerimiz kaymakamlıklarımızla beraber hepsinin standı var. Ticaret odası, ticaret borsası, sanayi odası stantlarımız var, Kayseri Kapalı kale taraftar grubuna ayırdığımız bir stadımız var. Sivil toplum kuruluşları, Valilik ve büyükşehir belediyemize de ayırdığımız stantlar var. Ayrıyeten 17 tane yeme içme stantlarımız var. Buralar da Kayseri’nin yöresel lezzetlerinin satışını yapabileceği stantlarımız. Tanıtım günlerine katılmak isteyen esnaflarımız taleplerinin daha çok artmasını ve bu etkinlikte bize destek olmalarını bekliyoruz. Herkesi bu organizasyona davet ediyoruz.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×