Kayserili liseliler proje yarışmasına damga vurdu

Kayserili liseliler proje yarışmasına damga vurdu
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 53’üncüsü düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçen ve bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlendi.

Lise eğitimine devam eden 37.283 öğrencinin 25.095 proje ile başvuru yaptığı yarışmada Kayseri’den 49 Lise Araştırma Projesi ön değerlendirmeden geçerek Bölge Yarışmalarına katılmaya hak kazanmıştır.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’nın ardından Türkiye sıralamasında 49 Lise Araştırma Projesi ile 5. sırada yer alan Kayseri, TÜBİTAK tarafından 14-17 Mart 2022 tarihleri arasında yüz yüze yapılacak Araştırma Projelerine il genelinde faaliyet gösteren 15 farklı okulla katılacaktır.

Aralarında Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat’ın de yer aldığı Kayseri bölgesinden gerçekleştirilen 963 proje başvurusundan 100 tanesi Bölge Aşamasına davet edilmiştir. Kayseri bölgesinden Bölge Aşamasına davet edilen projelerin %49’unun tek başına Kayseri’deki okullarımız tarafından hazırlanmış olması İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizleri gururlandırmıştır. Ayrıca, Proje Başvurusu/Bölge Aşamasına Davet Edilen proje oranına bakıldığında Kayseri Bölgesi %10,38 ile Türkiye’deki 8 bölge arasında birinci olmuştur. Kayseri’yi %9,99 ile İstanbul-Avrupa bölgesi takip etmektedir. Bölge Aşamasına davet edilen projelerin bölgelerdeki okullara göre dağılımında ise Kayseri’den Çetin Şen Bilim Sanat Merkezi 12 proje ile Türkiye genelinde birinci olmuştur. İlimizden 537 başvuru gerçekleştiren okullarımızı ve yoğun bir tempoda çalışmalarına devam eden öğretmenlerimizle öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezunlarını Verdi ERÜ Veteriner Fakültesi’nde 25. yıl etkinliği düzenlendi KAYÜ Sosyal Bilimler MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlarını Verdi Genç Memur Sen kitap okuyan öğrencileri ödüllendirdi ERÜ’de “IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” KAYÜ, Azerbaycan Üniversiteleri ile el sıkıştı KAYÜ Pınarbaşı MYO’da Mezuniyet Sevinci Hayırsever Büyükkılıç Ailesinin Eğitime Kazandırdığı Okulda 'Okuma Bayramı' Sevinci NNYÜ, TÜBİTAK öğrenci projelerinde Türkiye ikincisi oldu LGS için geri sayım başladı: İşte merak edilenler ve cevapları ERÜ Turizm Fakültesi 13. Dönem Mezunlarını Verdi Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı 2022 KPSS başvuruları başladı Kayseri Üniversitesi, 1. AR-GE Proje Pazarına 34 Proje İle Katıldı Türkiye’nin En Modern Bilim ve Sanat Merkezi Eğitime Hazır HEM HIZLI MI, HEM ANLAYARAK MI, OKUMALIYIZ? Kayseri Üniversitesi 4 yaşında ÖSYM, DGS başvuru tarihlerini açıkladı ERÜ’de 8. Erciyes Pediatri Akademisi Gerçekleştirildi Milli Eğitim Müdürü asaleten atandı Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin alkışlanacak başarısı YKS hazırlık için açık liseye geçmek mantıklı mı? ERÜ’de 21. Bahar Şenliği 1-4 Haziran 2022’de Düzenlenecek KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü gelişiyor Kayseri Eğitim Bir Sen 2. Kütüphanesini Açtı
×