Kayserili iş insanı İzzet Bayraktar vefat etti

Kayserili iş insanı İzzet Bayraktar vefat etti
Bayraktarlar Holding ve Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı, Kayserili İzzet Bayraktar vefat etti. Bayraktar’ın cenazesi İstanbul Sarıyer Dedeman Camii’nden kaldırılarak Yeniköy Sarıyer Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Kayserili hayırsever ve iş insanı Bayraktarlar Holding ve Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Bayraktar 89 yaşında hayata gözlerini yumdu. İstanbul’da ikamet eden Bayraktar’ın cenazesinin Sarıyer Dedeman Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Yeniköy Sarıyer Mezarlığı’nda toprağa verileceği açıklandı.

 


Vefat haberini alan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç sosyal medya hesabından “Bayraktarlar Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Değerli Hemşehrimiz Sayın Hacı İzzet Bayraktar’ın vefat haberini üzülerek öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, Bayraktar Ailesi’ne başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin” paylaşımında bulundu.

 


İzzet Bayraktar Kimdir?

1953 yılında üçüncü kuşaktan İzzet Bayraktar, ailenin ithalatla tanışmasına öncülük etmiştir. Bu yeni süreçte, Kayseri'de kalmanın yeterli olamayacağı düşüncesiyle şirketin merkezi İstanbul'a kaydırılmış ve geçiş 1963 yılında tamamlanmıştır. Bayraktar Kardeşler, Kayseri'de kuruluşunu yaptıkları Merkay A.Ş.'ye Mercedes-Otomarsan'ın Kayseri bayiliğini almışlardır. Bayraktar Kardeşler, İstanbul'daki ilk şirketleri Bayraktarlar Motorlu Vasıtalar Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi’ni kurdular.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×