Kayseri’den 2. Hac Kafilesi uğurlandı

Kayseri’den 2. Hac Kafilesi uğurlandı
Kayseri’de Hac yolculuğuna çıkacak olan 145 kişiden oluşan 2. kafile dualar eşliğinde yolcu edildi. İl Müftüsü Yusuf Akkuş, gidecekleri yerlerden kazasız, sıkıntısız dönüp gelmelerini temenni ettiğini belirtti.

Kayseri’den Hac ibadetlerini yerine getirmek için Suudi Arabistan’a giden 145 kişilik 2. kafile dualar eşliğinde Medine’ye yolcu edildi. Ayşe-Ahmet İnci Camisi önünde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan organizasyonunda hacı adayları uğurlama töreni yapıldı. Törene katılan Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkaş, “Yolculuğunuzu Cenab-ı hak kolay kılsın. Gideceğiniz yerlerden kazasız, sıkıntısız geri dönüp gelmeyi lutüf eylesin. Haccınızı hayırlı eylesin. Ne mutlu sizlere şimdi buradan Medine’ye uçacaksınız. Allah Rasulü’nün yanı başına varacaksınız. En kısa sürede de kendisini ziyaret edeceksiniz. Alemlerin efendisi Hz. Muhammed s.a.v. hemen orada yeşil kubbenin altında gideceksiniz. Medine de çok şeylere şahit olacaksınız. Her şeyden önce efendimize komşu olacaksınız. Komşuluğunuzu en iyi şekilde yapacaksınız. Oraya kavuşacaksınız. Zemzeme kavuşacaksınız. Arafat’a çıkacaksınız. Duaların makbul olduğu yerlere gideceksiniz. Ne mutlu size. Yolunuz açık olsun. Güle güle gidin. Allah selamet versin. Allah-u Teala yardımcınız ve yardımcımız olsun. Gidemeyen kardeşlerimizi de en kısa zamanda Rabbim oraları görmeyi, efendimizle baş başa kalmayı, hasbihal etmeyi, o güzel yerlere ulaşmayı nasip eylesin” dedi.

13 yıldır hacı olmayı beklediğini söyleyen bir vatandaş, “13 yıl bekledim. 13 sene sonra çıktı. Geçen yıl çıktı götürmediler bu yıl çıktı gidiyorum. Çok seviniyorum, mutluyum, elhamdülillah” şeklinde konuştu.

Hac yolcularından Mükremin isimli bir vatandaş ise, “Hacca gitmek bir nasip işi Allah lütfetti. Biz şanslı Müslümanlardanız. Hac mükellef müslümanın ömründe bir kere yer yüzündeki tüm müslümanların Arafat’ta toplandığı yıllık kongresidir. Bu kongre de müslümanların o yıl ki, o dönem ki en mühim konusu görüşülür karara bağlanır. Ne yapılacağına dair ortaya bir karar konur. O karar da uygulanır. Rol paylaşılır. Şimdi o hikmetten uzağız” ifadelerini kulandı.

Hacı adayları, uğurlanırken aileleriyle beraber duygusal anlar yaşadı. Aileleri tarafından dualar eşliğinde uğurlandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Şehrin göbeğinde bulunan Ok Burcu Şehit Polis Memuru Ertuğrul Taciroğulları, şehadetinin yıldönümünde törenle anıldı Akar ve Büyükkılıç’tan OSB ve oda başkanlarıyla yatırım değerlendirme toplantısı DEMİRYOLLARINDA ELEKTRİKLİ DÖNÜŞÜM Çiçek: “Kadın kooperatifleri projesiyle adeta seferberlik başlattık” TÜRKSAT 6A, 50 DERECE DOĞU TEST YÖRÜNGESİNE ULAŞTI KESOB’da gurbetçileri karşılama geleneği devam ediyor İMO Kayseri Temsilcisi Kamuran Arı oldu Kayseri'de motorlu taşıt sayısı 465 bin 538'e yükseldi Bakan Uraloğlu, “Siber sınırları korumak için 7/24 çalışıyoruz” Kayseri Şeker'den basın açıklaması 353 BİNDEN FAZLA EMEKLİ İNDİRİMLİ SEYAHAT ETTİ Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI
×