Reklamı Kapat

Kayseri’den 2. Hac Kafilesi uğurlandı

Kayseri’den 2. Hac Kafilesi uğurlandı
Kayseri’de Hac yolculuğuna çıkacak olan 145 kişiden oluşan 2. kafile dualar eşliğinde yolcu edildi. İl Müftüsü Yusuf Akkuş, gidecekleri yerlerden kazasız, sıkıntısız dönüp gelmelerini temenni ettiğini belirtti.

Kayseri’den Hac ibadetlerini yerine getirmek için Suudi Arabistan’a giden 145 kişilik 2. kafile dualar eşliğinde Medine’ye yolcu edildi. Ayşe-Ahmet İnci Camisi önünde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan organizasyonunda hacı adayları uğurlama töreni yapıldı. Törene katılan Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkaş, “Yolculuğunuzu Cenab-ı hak kolay kılsın. Gideceğiniz yerlerden kazasız, sıkıntısız geri dönüp gelmeyi lutüf eylesin. Haccınızı hayırlı eylesin. Ne mutlu sizlere şimdi buradan Medine’ye uçacaksınız. Allah Rasulü’nün yanı başına varacaksınız. En kısa sürede de kendisini ziyaret edeceksiniz. Alemlerin efendisi Hz. Muhammed s.a.v. hemen orada yeşil kubbenin altında gideceksiniz. Medine de çok şeylere şahit olacaksınız. Her şeyden önce efendimize komşu olacaksınız. Komşuluğunuzu en iyi şekilde yapacaksınız. Oraya kavuşacaksınız. Zemzeme kavuşacaksınız. Arafat’a çıkacaksınız. Duaların makbul olduğu yerlere gideceksiniz. Ne mutlu size. Yolunuz açık olsun. Güle güle gidin. Allah selamet versin. Allah-u Teala yardımcınız ve yardımcımız olsun. Gidemeyen kardeşlerimizi de en kısa zamanda Rabbim oraları görmeyi, efendimizle baş başa kalmayı, hasbihal etmeyi, o güzel yerlere ulaşmayı nasip eylesin” dedi.

13 yıldır hacı olmayı beklediğini söyleyen bir vatandaş, “13 yıl bekledim. 13 sene sonra çıktı. Geçen yıl çıktı götürmediler bu yıl çıktı gidiyorum. Çok seviniyorum, mutluyum, elhamdülillah” şeklinde konuştu.

Hac yolcularından Mükremin isimli bir vatandaş ise, “Hacca gitmek bir nasip işi Allah lütfetti. Biz şanslı Müslümanlardanız. Hac mükellef müslümanın ömründe bir kere yer yüzündeki tüm müslümanların Arafat’ta toplandığı yıllık kongresidir. Bu kongre de müslümanların o yıl ki, o dönem ki en mühim konusu görüşülür karara bağlanır. Ne yapılacağına dair ortaya bir karar konur. O karar da uygulanır. Rol paylaşılır. Şimdi o hikmetten uzağız” ifadelerini kulandı.

Hacı adayları, uğurlanırken aileleriyle beraber duygusal anlar yaşadı. Aileleri tarafından dualar eşliğinde uğurlandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor! Vali Çiçek, Gaziler Onuruna Yemek Verdi Çiçek, “Ahilik Teşkilatı, Medeniyetimizin Dünyaya Armağan Ettiği En Büyük Hediyelerden Birisidir” Altınokta Körler Derneği Kayseri Şube başkanı Atmaca güven tazeledi URALOĞLU TUSAŞ’I ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU Şehidimize Son Görev Kayseri OSB Başkanı Yalçın: “Kayseri’yi Fuarlar Şehri Yapmak İçin Çalışıyoruz”
×