Kayseri’de, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası gerçekleşti

Kayseri’de, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası gerçekleşti
Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Soğanlı Vadisi’nde Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın 4’üncü Ayak yarışları gerçekleşti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu 2022 yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın son ayak yarışı, hafta sonu Yeşilhisar ilçesine bağlı Soğanlı Vadisi’nde gerçekleşti. Soğanlı Vadisi’nde patikalardan oluşan etaplarda ilk kez yarışan endurocular, kaya, çamur, taş, su ve dik rampa geçişleri gibi doğal engellerle mücadele etti.

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nı değerlendiren Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş, “Turizm denilince sadece tarih ve doğa akıllara gelmesin” dedi. Soğanlı Vadisi’nin, Vali Gökmen Çiçek’in himayesinde farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirten Altıntaş, “Türkiye genelinde yapılan 5 farklı yerden sonra Enduro ve ATV Şampiyonası’nın sonu burada yapıldı. Ödül törenimiz ve ardından Anadolu Ateşi’nin gösterisi yapıldı. Valimizin himayeleri bizim için önemli olduğu gibi Büyükşehir Belediye başkanımızın destekleri de önemli. Vekillerimiz, kamu kurumları, ilçe belediye başkanımız, muhtarımız bizim her zaman yanımızdaydı. Manevi desteklerinin yanında fiilen de destek oldular, geldiler, bu alanda incelemeler yaptılar, bir şeylerin ucundan tuttular. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yarışlara ilginin çok olduğunu söyleyen Altıntaş, “Yarış çok dağınık bir alanda olduğu için, seyircimiz birçok alanda buldukları her yüksek noktaya çıkmışlar yarışı izleyebilecekleri her noktayı değerlendiriyorlar. Şu an katılım ciddi manada oldu ve devamına sürekli geliyor. Otoparkların yüzde 70-80 dolmuş durumda” ifadelerini kullandı.

Soğanlı Mahalle Muhtarı Ali Cebeci de, “Şu anki atmosfer çok güzel. İlk defa Kapadokya’da böyle bir yarış oluyor. Allah razı olsun, sayın valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok emekleri var. Zannediyorum ki arkası gelir. Yarışmacılarla görüştüm etaptan çok memnunlar. İnsanların ilgisi çok çok fazla” diye konuştu.

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası sonunda dereceye girenlere, ödülleri düzenlenen törenle verildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak” Saatteki hızı 100 kilometreyi bulan fırtına Kayseri’yi etkisi altına aldı Sandıkta Saklı Güzellikler Gün Yüzüne Çıktı AGD’Lİ ÖĞRENCİLER FİLİSTİN İÇİN MEYDANDA ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI 1 ARALIK’TA BAŞLIYOR CHP’li Avcı: “Ülkemizde her gün en az iki kadın katlediliyor” Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı gerçekleştirildi Kayseri’de hafta sonu kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor Özhaseki, Büyükkılıç Ve Gazeteciler Kayseri'de İklim, Çevre, Kültür Ve Turizmi Masaya Yatıracak Erciyes Kayak Merkezi bilet tarifeleri belirlendi 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı... Başöğretmen 'Mustafa Kemal Atatürk' Öğrenciler tarihi hem sınıfta hem de yerinde öğreniyor Rektör Karamustafa’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı 2035’TE HER 2 ARAÇTAN BİRİ ELEKTRİKLİ OLACAK Bakan Özhaseki 5.2’lik depreme Adıyaman’da toplantı sırasında yakalandı Vali Gökmen Çiçek: Kayserililere sözümüz olsun
×