“Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var”

“Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var”
Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi hususunda konuşan AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, “Bir yandan sürekli okul yapmaya devam etsek de Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi konusunda halâ eksiklik var. Melikgazi Belediyemiz bir dönem içerisinde tam 21 okul yaptırdı, Türkiye’de başka bir örneği bulunmuyor. Buna rağmen tekli eğitime geçmemiz için halâ belki de 15 okula daha ihtiyaç var. Bu konuyla ilgili MEB ile çalışacağız, süreci de takip edeceğiz” dedi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Gündem Kayseri’ Programına konuk olarak Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.
Seçimler sonrasında Kayseri’nin kamu yatırımlarına dahil edilmesi konusunda çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Başkan Fatih Üzüm, “104 Milyar Dolar civarında bir deprem yükümüz olması sebebiyle tabii ki yatırımlardan en başta deprem bölgemiz yararlanacak. Verilen sözler tutulmaya, yaralar sarılmaya devam ediyor” dedi.
Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi hususunda en az 15 okula daha ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Fatih Üzüm, “Bir yandan sürekli okul yapmaya devam etsek de Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi konusunda halâ eksiklik var. Melikgazi Belediyemiz bir dönem içerisinde tam 21 okul yaptırdı, Türkiye’de başka bir örneği bulunmuyor. Keza Büyükşehir, Kocasinan ve Talas Belediyelerimiz de okul inşalarına devam ediyor. Buna rağmen tekli eğitime geçmemiz için halâ belki de 15 okula daha ihtiyaç var. Bu konuyla ilgili MEB ile çalışacağız, süreci de takip edeceğiz. Kamu yatırımlarını da devam ettireceğiz, hızlı tren bir yandan devam ediyor ve 1 milyar 200 milyon liralık bir kredi söz konusu, bu da en büyük kamu yatırımlarından olacak. Seçim sonrası başarı geldiğinde elbette bakanlarımızla istişare edip ihtiyaçlarımızı ileteceğiz. Süreci takip edeceğiz ve sonunda inşallah olumlu geri dönüşler alacağız” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi “Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var” ‘Okul Öncesi Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
×